Sobotní TOPFEST – zakončení ve velkém stylu!

I sobotní program slovenského TOPFESTU čítal velká jména. Celý den zakončily na hlavní stageích kapely SUM 41 a Kabát. Jestliže se ve festivalovém areálu v pátek pohybovalo okolo 17000 lidí v sobotu pak 21000!!! A jaké kapely vystoupily a jak celý den probíhal?

Sobota 2.7.2011

První kapela začala hrát na stagei B ve 12h. I v sobotu Fernet Zetko stagei vystřídalo mnoho zajímavých kapel, ať už méňě či více známých. Tomuto pódiu dominovala slovenská kapela Zoči Voči a česká pardubická parta Vypsaná fiXa, tyto kapely měly nejčetnější publikum. Celý festival zakončila skapela z maďarska SKA-PÉCS, která návštěvníky rozskákala v rytmu ska a to písněmi samotných španělských SKA-P.
Fanoušci se občas „vyváleli v blátě“, zdálo se že jim to ovšem nevadí a tančilo se dále… Na B stagei se dále objevily kapely AC/DC Revival, Street Spirit, Darchaic, Ilegality, Beer Society, Mad Frequency, Hétköznapicsalódások, Cavaderes, Fatal Error Doomas.

U druhého pódia byl ovšem jen velmi malý zlomek návštěvníků festivalu, hlavní hvězdy festivalu totiž vystoupily na dvou hlavních pódiích…

I přesto, že počasí se v sobotu odpoledne umoudřilo, bláto potrápilo i v sobotu. Několik málo lidí si dokonce bláta užívalo v plavkách ve velké louži, která se vytvořila mezi hlavními pódii za zvukařem a hlavní tribunou. Ti co se nechtěli „koupat“, užívali si písně kapel S.K.O.N. nebo Heľenine OčiKatarína Knechtová zahrála na klavír své největší hity, návštěvníci mohli také slyšet největší hity kapely PEHA, jako například Spomaľ. Po klidné písničkářce se v tvrdších rytmech předvedl český Alkehol. Po Alkeholu vystoupila další česká kapela, a to Chinaski. I ti zahráli své největší hity, dokonce i ty co nejsou tak často „live“ slyšet, jako například píseň Klára

Slunce začalo pomalu zapadat a na pódiu se objevili No Name, v čele s Igorem Timkem, který se opět předvedl jako skvělý showman! Areálem se nesly hity Čím to je, Starosta či Nie alebo ano. Velkým příjemným překvapením pak bylo, když se vedle Igora objevil Michal Malátný a společně zapěli duet Ná, ná, ná!

České, moravské a slovenské lidové písně jsme slyšeli od kapely Čechomor. Ti nedávno vydali nové CD Místečko, které je velmi kladně přijímáno kritiky. Blížila se hodina, kdy měla nastoupit hlavní hvězda večera. Ještě před ní zahrála stálice – slovenská kapela Desmod. I ta sklidila velké ovace. Při přídavku když zněla velmi oblíbená píseň Lavíny z televizního seriálu Panelák, zpíval snad skoro každý!

Sum 41 netřeba představovat! Na toto vystoupení čekal snad každý návštěvník festivalu a bylo to poznat! Pořadatelé museli přidávat šrouby do hrazení, aby se pod vysokým náporem lidí neprolomilo. „SUM 41, SUM 41, SUM 41“ volal snad každý fanoušek… Fanoušci byli ovšem jakoby v transu, když se rozezněly bubny… Poté co se na pódiu objevil zpěvák kapely Deryck Whibley zpíval první takty Reason To Believe, začala mezi fanoušky jedna velká „pařba“! Reason To Believe nebyla ovšem jediná pecka z nové desky Screaming Bloody Murder… Největší ovace sklidily hitovky jako Over My Head (Better Off Dead), Fat Lip, Still Waiting nebo Walking Disaster.

Posledním vystupujícím na hlavní stagei se stala česká stálice na TOPFESTĚ – Kabát! Ani u této kapely není třeba pochybovat o četnosti fanoušků. Zdálo se, že Kabáti dokonce mají lidí před pódiem ještě víc. Diskografie Kabátů je velmi rozmanitá, tudíž se není divit, že se hrály hity z nejstarších alb jako Čert na koze jel nebo Má jí motorovou, ale i z nejnovějšího alba Banditi di Praga. Ohromný zážitek, hudební velmi kvalitní vystoupení i ohnivá show, to všechno jsou čeští Kabáti!

Grandiózní zakončení celého TOPFESTU proběhlo pomocí ohňostroje! Ten byl spuštěň hned poté co odzněly poslední akordy pod taktovkou kapely Kabát!

Ale ani tímto festival nekončil na B stagei zahráli již zmiňovaní SKA-PÉCS. Ti kteří mají rádi DJs byl přichystán program v LOVELY EXPERIENCE STAGE, hrálo se až do brzkých ranních hodin.

Podívejte se i na fotoreport z pátečního festivalového dne!
A jak hodnotíte festival vy? Několik odpovědí návštěvníků festivalu!