Festivalová sezóna byla "votevřena" ve velkém stylu! (sobota 16.6.2012)

4 pódia, tisíce fanoušků, nádherné počasí a pivo. To vše proběhlo tento víkend, 15.-16.6.2012, na letišti v Milovicích, kde se konal jeden z největších festivalů v České republice, Votvírák.

 

Již 6.ročník této akce, na které vystupují kapely jak české, tak slovenské, všech možných žánrů, rock, pop, punk, ale i pro fanoušky hiphopu byla připravená, jako každý rok, samostatná stage. Na té v sobotu vystoupily jména jako Bonus, Gramo Rokkaz, Ektor nebo v poslední době jeden z nejoblíbenějších raperů, bývalý člen kapely BMP, Lipo.

 

Rocková stage byla pro tento den v „zajetí kamer“. Od 17:40 zde totiž natáčela kapela Civilní Obrana videoklip k písni 11° z nového alba Loterie. O dvě hodiny později zde punkrockoví Rybičky 48 pořizovali záběry pro své první DVD. Píseň A vona říká jo odezpíval Kuba Ryba v nafukovacím člunu nad hlavami diváků, tomu se říká punk!

Mimo CO a R48 na Rock scéně vystoupila slovenská legenda Iné Kafé, Jaksi Taksi, Dukla Vozovna nebo mladými dívkami oblíbení Segment.

 

Ani HelpMusic stage nezahálela. Již první kapela měla hojnou účast fanoušků. Byly jí Legendy se vrací v čele s Petrem Šiškou. Zahrálo také několik účastníků pěvecké soutěže, Petr Bende nebo Markéta Konvičková.

Největší úspěch měl ale bez pochyby pan Jaroslav Uhlíř. Všichni, kdo si chtěli zazpívat jeho písně se ani do stanu nevešli. Fanoušci si i tak několikrát vykřičeli přídavek a po bezkonkurečním výkonu pana Uhlíře křičeli: „Jarda na hrad!“

Na HMstage vystoupil také písničkář Xindl X nebo kapela Five O´Clock Tea.

 

Velké hvězdy zářily hlavně na Tonava Stage. Sobotní program na tomto pódiu zahájil Václav Noid Bárta. Nechyběl ani Lešek Semelka, skáčkové Schodiště nebo „andílci“ GoodFellas.

S trochou elektra a rozparádit přítomné diváky přijeli Skyline. Nějaký ten rock and roll přihodili Airfare a nesmrtelné hity zazpívali a zahráli Olympic, kteří tento rok slaví již 50 let na hudební scéně. Speciálně připravený playlist jen pro festival Votvírák měli Chinaski. O písních, které zahráli, rozhodovali fanoušci na internetových stránkách festivalu.

Program této scény měla zakončovat kapela Lety Mimo. Díky silnému větru a přicházející bouřce musela být produkce na Tonava Stagi ukončena již při setu Charlie Straight.

 

Pořadatelé zvládli vše na jedničku a my, a doufáme, že i vy, se těšíme na příští rok, který bude alespoň stejně tak dobrý, jako ten letošní!

 

Fotky z akce …