BENSON BOONE má nejposlouchanější píseň na světě a zahraje v PRAZE
1.6.2024

Americký zpěvák BENSON BOONE vládne se singlem Beautiful Things celému Spotify. Na vrchol globálního žebříčku nejposlouchanějších skladeb nejpopulárnější streamovací platformy ho vynesl zejména zájem lidí v Evropě a Americe. První je i v Čechách, USA nebo v Německu.

Jedenadvacetiletý chráněnec Dana Reynoldse z Imagine Dragons a někdejší účastník TV pořadu American Idol si úspěch tvrdě odpracoval. Jeho cesta začíná v městečku Monroe ve Washingtonu, kde žil v rodině s pěti sestrami. Závodně se věnoval skokům do vody a chodil na místní střední školu. Ve volných chvílích hrál na piano. Hudební talent v sobě objevil během klání školních kapel, kterého se zúčastnil na výzvu spolužáků. Jako řada dalších hudebníků toužících po svých patnácti minutách slávy sdílel první pěvecké pokusy na sociálních sítích. Na TikToku si postupně vybudoval doslova armádu podporovatelů. Přihlásil se do známé televizní soutěže American Idol a její devatenáctou řadu mohl podle diváků i porotců v čele s Katy Perry vyhrát, ale záměrně odstoupil, aby se naplno soustředil na vlastní kariéru. Podepsal vydavatelskou smlouvu s Warner Music a začal spolupracovat s již zmíněným Reynoldsem. Jeho první singl Ghost Town se dostal do hitparád ve třinácti zemích světa, ale dalším Bensonovým skladbám už se tolik nedařilo. Smůlu prolomil až nyní se vzletnou baladou Beautiful Things.

Krátce předtím, než jeho novinka explodovala na internetu, ohlásil Benson Boone koncert v pražském Rock Café. Zájem o vystoupení rychle rostl a pořadatel Fource Entertainment akci přesunul do Lucerna Music Baru. Během několika dnů se koncert vyprodal. Připomeňme, že šťastní majitelé vstupenek amerického mladíka uvidí na klubovém pódiu v Praze 1.6.2024…