ROZHOVOR s UDG: O chystaném turné, nové desce ale i o začátcích kapely!

Kapela UDG  se na tuzemské hudební scéně pohybuje už dvacet let. U příležitosti tohoto kulatého výročí vyráží kapela na jarní klubové turné a vydala akustické CD a DVD. Nejen o tom, kdo na turné s kapelou vyjede, kdy se můžou fanoušci těšit na nové CD ale i to tom, co pro hudebníky znamenají sociální sítě jsme si povídali s bubeníkem kapely Tomášem „Jugi“ Staňkem.

 

Slavíte dvacet let od založení kapely, když si vzpomenete na své začátky, jaké byly?
To se nedá zapomenout. I když člověk si to člověk v průběhu let přestane trochu uvědomovat, tak vlastně pořád trochu žijeme náš splněnej sen. Začátky byly skvělé. Často hodně naivní a romantické. Prostě jsme se třeba jednou takhle sebrali a jeli odehrát pár koncertů do Paříže. Chápete..? Dnes by bylo tisíc argumentů proč to nejde nebo nemá smysl, tenkrát šlo vše.

 

Mají podle vás dnes lidé více možností jak prorazit? Co byla podle vás hlavní nevýhoda oproti dnešní době. Myslím to ve smyslu sociálních sítí, YouTube….?

  Sociální sítě dávají umělcům celkem spravedlivé možnosti. Tedy myslím, že pokud je v umělci kombinace talentu, úsilí a schopnosti oslovit něčím lidí, tak nezůstane neobjeven. Když my jsme začínali hrát, tak sociální sítě nebyly. Hodně jsem koncertovali. Hráli v Ústí nad Labem a pomalu vyráželi do okolí. Později nám hodně pomohlo předskakování větším jménům například Kryštofům, Billům či Wohnoutům. Koncertování je řekl bych, základ našeho úspěchu. Díky tomu máme pevnou a skvělou základnu fanoušků.

 

 

Zajímalo by mě, jak by se charakterizovala kapela UDG před dvaceti lety a jak se charakterizuje dnes.
Pořád stejně. Jsme kluci, co je baví hrát pro lidi.

 

Na jaře vyjíždíte do klubů, připravili jste si v rámci koncertů nějaké překvapení pro fanoušky?
Určitě se snažíme udělat to hezké pro nás i naše fanoušky 🙂 Pěkná scéna, světla, dlouhý koncert – průřez všech desek, největší hity i novinkové písně.

 

Budete mít na koncertech nějaké hosty?

Jako host vystoupí Jakub Děkan s kapelou. Další hosty zatím nemáme, ale třeba vznikne ještě nějaká spontánní hostovačka na poslední chvíli. Jak nás znám, tak je to dost možné.

 

 

Od vydání alba Emotikon utekly dva roky, pracujete už na novém albu, nebo na nějakém BEST OF albu které se ke kulatinám nabízí ..?
Vydali jsem teď akustické CD a DVD. To se moc povedlo a máme z něj radost. Nové CD chystáme a chtěli bychom jej pokřtít ve foru Karlín v březnu 2020

 

Během let jste určitě měli nejednu ponorku, máte nějaký recept na to, jak je přežít, nebo jak se jim ideálně vyhnout.?
Je to jako v každém jiném společenství lidí. Každý se musí naučit pracovat s vlastním egem a respektovat názor ostatních. Také je dobré o věcech mluvit a to nejen nad ránem v alkoholovém opojení 🙂

 

Posbírali jste řado ocenění, hráli jste snad na všech tuzemských festivalech, máte kam růst, popřípadě, máte nějaký cíl, kterého chcete dosáhnout.?

Máme, co zlepšovat. Od koncertní prezentace, přes novou tvorbu. I když největším cílem je, aby nás to pořád bavilo. Abychom drželi při sobě jako parta kluků, co je baví společně hrát a tvořit.

 

 

Kompletní rozpis jarního turné 2019

23. 2. 2019 Doubice Fabrika

1. 3. 2019 Ústí nad Labem Doma

2. 3. 2019 Třebíč Roxy

7. 3. 2019 Olomouc S-klub

8. 3. 2019 Krnov MC Kofola

13. 3. 2019 Praha Lucerna Music Bar

15. 3. 2019 Čáslav Hotel Grand

16. 3. 2019 Plzeň Buena Vista

20. 3. 2019 Ostrava Brick House

21. 3. 2019 Brno Fléda

22. 3. 2019 Vysoké Mýto M-klub

23. 3. 2019 Pardubice Žlutý pes

29. 3. 2019 Liberec KC Vratislavice 101010

30. 3. 2019 Písek Divadlo pod Čarou

5. 4. 2019 Vroutek Zkušebna

6. 4. 2019 Litvínov Attic

Předprodej vstupenek