Rozhovor: „Na nové desce pracujeme, dva nové singly uslyšíte na koncertech,“ říká Czenda z Cocotte Minute

Pražská kapela Cocotte Minute odjela na jaře tour společně s Hentai Corporation a Prago Union. Ani na podzim nezůstanou kluci z kapely sedět doma, naplánovaných mají 10 koncertů v České republice a jeden na Slovensku.  Nejen na otázky týkající se koncertu ale i na to, jestli kapela chystá novou desku jsme se zeptali Czendála (kytara, skladba).

 

 

Na jakou zastávku turné se těšíte nejvíce? A proč?

Těšíme se na všechny stejně, do všech koncertů dáváme stejnou energii, každý, kdo na koncert přijde musí zažít to nejlepší, co jsme schopni ze sebe vydat, takže z tohoto titulu se i musíme těšit na každé turné stejně. Já osobně to nerozlišuju, naštěstí nejsme hokejovej tým, abychom si říkali „Jee zase do Třince, tam vždycky dostaneme klepec,“ já sem navíc nadšenej cestovatel a rád se přesouvám i po naší zemi, takže mě baví pořád někam jezdit, poznávat nová místa i lidi a pozorovat v jejich tvářích jak reagují na naší muziku.  

Jaké písničky, kromě těch z posledního alba, plánujete zahrát?

Bude toho hodně, připravili jsme dvouhodinovej playlist, vůbec poprvé co hrajeme, takže jsme zařadili i songy, které jsme nezahráli třeba deset let naživo. Zazní věci z prvních alb, jako je Měl bych tě sejmout, Další ráno, Štěsti…, plus dva úplně nový singly, který jsme nahráli v září ve Vídni s rakouským producentem Mikem Wolfem. To je asi největší bonus, protože oficiálně vyjdou až na jaře. Koncert je tedy jediná možnost, jak si to poslechnout, všechny nahrávky z Youtube budeme nekompromisně mazat (smích)

Co všechno od vás můžou fanoušci očekávat? Nebo spíš co očekávat nemůžou?

Cokoli 😉 Set nebude jen o dvou hodinách not, bude i fenomenální stage show, ale to je překvapení 😉

Co byste fanouškům vzkázali, aby na turné stoprocentně přišli? Máte pro ně nějaké překvápko?

Překvápko to bude vlastně celé. Ten kdo nás už viděl, uvidí něco, co ještě neviděl. A ten kdo nás ještě neviděl má ideální příležitost vidět to tak, jak to ještě nikdo neviděl 🙂

Na turné máte v plánu se rozloučit  se svým posledním albem Rituál, kmen a srdce a kmen. Znamená to, že už pracujete na novém albu?

Ano, pracujeme na nové desce, první dva singly můžete slyšet na koncertech. 

Zastávky podzimního turné:

27.10. Plzeň – Šeříkovka
1.11. Praha – Lucerna Music Bar
2.11. Brno – Eleven
3.11. Nový Jičín – Drago
4.11. Jablunkov – Rockcafé Southrock
10.11. Český Krumlov – Fabrička
11.11. Jihlava  – Soul
1.12 Děčín – Le Garage Noir
2.12. Nitra – Nájomná Jednotka
8.12. Chrudim – R-klub
9.12. Kutná Hora – Česká 1