RIP: Šokující zpráva pro fanoušky LP! Chester spáchal sebevraždu!

Ve čtvrtek 20.7. 2017 byl nalezen zpěvák skupiny Linkin Park Chester Bennington mrtev ve své rezidenci v Los Angeles. Podle dosud nepotvrzených informací se zpěvák oběsil. Na twittteru Chesterovu smrt fanouškům potvrdil člen kapely Mike Shinoda.

 

Chester se narodil 20. března 1976  v Phoenixu do rodiny policisty a zdravotní sestry, má o třináct let staršího bratra. Jeho dětství nebylo příliš idylické. Rodinný známí ho v dětství sexuálně zneužíval, jeho rodiče se rozvedli když mu bylo jedenáct. Několik jeho známých spáchalo sebevraždu, Bennington měl problémy s alkohlem i drogami. Několikrát byl zadržen za držení marihuany.  Už několikrát prý přemýšlel o sebevraždě. Už od dětství chtěl být zpěvákem, velkou inspirací mu byla hudební kapela Depeche Mode. Jeho první skupina se jmenovala Grey Daze (s bubeníkem Seanem Dowdellem působil i v kapele Bucket Of Weenies). O Chesterovi se dozvěděl jeden ze zakládajících členů kapely Mike Shinoda, který mu poslal několik instrumentálních písní. V té době byla kapela Grey Daze velmi populární v Phoneixu. I tak Chester neváhal a do instrumentální nahrávky nahrál svůj zpěv. Když nahrávku Shinoda slyšel, okamžitě nabídl Benningtonovi práci. Ten nahradil na postu zpěváka odcházejícího zpěváka Marka Wakefielda. V roce 1996 si bere svojí životní lásku Samanthu. O šest let později Samantha porodila syna Dravena Sebastiana. Po jejich rozvodu si našel přítelkyni, modelku Talindu Bentley, ta mu v roce 2006 porodila syna Talera Lee.

 

V říjnu roku 2000 vydává kapela desku Hybrid Theory, v tom samém roce odjela kapela na turné, při kterém odehrála 324 koncertů. Po celé světě bylo prodáno na 29 milionů kusů. O tři roky později vydává kapela album s názvem Meteora. Z toho pochází písně Numb, Faint, nebo Breaking the habit. Album okamžitě atakovalo první příčky prodejnosti a ve Spojených státech se stalo třetím nejprodávanějším albem roku.

Roku 2004 vydává kapela společně s Jay-z mash-upové album Collision Curse, Dalším albem v řadě bylo Minutes To Midnight. Vyšlo v roce 2006 a  rok později měli fanoušci možnost vidět kapelu v pražské Sazka Aréně, o dva roky později v Brně. Linkin Park se postupně vymanil ze škatulky nu-metalu. To rozdělilo fanoušky na dva tábory. Jedni to brali jako posun v tvorbě, druzí jako vymanění se kapely z jedinečnosti.

Album které vyšlo v roce 2010 se jmenovalo A Thousand Suns a od předešlích se naprosto lišilo. Převládaly elektronické prvky a v textech se kapela věnovala hlavně vztahům a politice. V roce 2012 kapela vydává páté album Living Things, z toho se nejvíce uchytila skladba Burn It Down.  Další rok vydává kapela album Hunting Party, Album se vrací ke kořenům kapely. Mike Shinoda jej popsal jako „rockové nahrávky z 90. let“

 

Letos kapela vydala poslední album One More Light, u příležitosti jeho vydání se Linkin Park zastavili i na festivalu Aerodrome v pražských Letňanech.