FOTO: Aerodrome Festival – Linkin Park opět v Praze!

Na neděli 11.6. se těšili všichni příznivci kvalitní hudby. V pražských Letňanech proběhl totiž Aerodrome festival, na kterém vystoupili kapely zvučných jmen. Kromě kapely Linkin Park, která v České republice vystoupila po dlouhých deseti letech, užili si návštěvníci i kapely Simple Plan, Machine Gun Kelly nebo Royal Republic.

 

Festival se konal v Praze na letišti v Letňanech. Počasí se vydařilo. Slunce pálilo, ale ani to neodradilo přicházející davy lidí na letiště.

 

Otevření festivalu bylo na skupině Mallory Knox, bohužel tato kapela měla při cestě na koncert nehodu, a tak tento nelehký úkol převzala anglická punkrocková kapela Counterfeit. Hned od začátku začala pěkně zostra. Lidé se pomalu začali dostávat do nálady, ale přesto každý čekal na zlatý hřeb večera. Úsilí této kapely bylo viditelné na zpocených tvářích účinkujících a odměnou jim byl potlesk od posluchačů.

 

Následovala pauza, aby se mohla připravit další kapela na scénu. V paprscích pálícího slunce, se návštěvníci měli možnost ochladit nápoji v přilehlých stanech. Nezapomnělo se ani na handicapované fanoušky, pro které organizátoři připravili nájezdní rampu na vyvýšenou plošinu.

 

Jako druhá kapela na rozpálené pódium nastoupila Royal Republic, při příchodu této kapely byla cítit větší spokojenost. Tato švédská rocková kapela si to přijela užít a zároveň bylo poznat, že zde mají i své fanoušky. Ihned na první pohled se tato kapela lišila. Na pódium přišla v košilích, sakách a kravatách. Jakmile zazněli první tóny, lidé se pomalu začínali dostávat do varu. Mezi písněmi zazněla např. Tummy Gun, Baby a velmi obecenstvo pobavila píseň Addictive, která byla zazpívána v akustickém podání. Hlasový rozsah této zpěváka je velmi překvapivý. V průběhu vystoupení mezi písněmi se frontmen Adam Grahn snažil pobavit publikum vtípky. Vybral si jednoho účastníka, pojmenoval ho jménem Bob a vedl s ním dialog.

 

Následovala kapela Enther Shikari, zde již bylo znatelné publikum. Pánové se do toho pořádně obuly a nenechali nikoho na pochybách, že to umí pořádně rozjet. I přes spalující slunce si to užívali jak fanoušci, tak kapela. Z jejich repertoáru zazněla píseň Solidarity, kdo se do ní zaposlouchal, zákonitě mu musel běhat mráz po zádech. Tihle kluci z Anglie se nebojí experimentovat a jdou do toho s vervou. Kombinace Trance a Hardcore je velmi neobvyklá o to víc dokáže zaujmout.

 

Žezlo po této kapele převzal americký hip hop rapper Machine Gun Kelly známy také pod zkratkou MGK. Tento týpek zaujal ihned na první pohled svým kanárkové žlutým outfitem. Ukázal skvělý výstup. Rozjel to na plné obrátky, velmi zajímavě podaná píseň Sail. Když končil své vystoupení, v ovzduší bylo cítit mírné napětí.

 

Na scénu přicházela kapela Simple Plan, slunce neztrácelo na síle, davy lidí neúnavně proudili na festival. První zóna již byla plná k prasknutí. Když zazněly první tóny kapely, okamžitě se zvedla vlna radosti, jásotu, potlesku. I ti kteří doposud zarytě odpočívali, se jako mávnutím proutku probudili ze zimního spánku. Lidé začali poskakovat, tancovat, zpívat si a nechali se vtáhnout do atmosféry. Svoje vystoupení začali klasicky „High Five“. Střídání pomalých a rychlých písních mělo grády a nenechalo nikoho chladným. I postarší páry, kteří sem přišli, pookřáli. Zpěvák této kanadské partičky Pierre Bouvier vždy mezi písněmi zhodnotil atmosféru např. skvělé místo, skvělé počasí, děkoval v češtině. Bylo znát, že si svých fanoušků váží a naučil se těchto pár slovo např: „Miluju tě Praho“. Z jejich repertoáru zazněla píseň např. Welcome to mi life, Crazy, Time to say goodbay, Your Love is a lie. Slunce ztrácelo na síle a pomalu se blížila hodina, kdy měl přijít hlavní hřeb večera Linkin Park. Když se Simple Plan chtěli rozloučit, dav přímo vřel, výskal, tleskal. Nakonec přidali po děkovačce opětovně v českém jazyce další přídavek.

 

Konečně nastala ona hodina, kdy na scénu jako králové nastoupila americká kapela Linkin Park.  Jakmile se ozvaly první tóny, v tu chvíli dobíhali poslední opozdilci. Všichni i ti co doposud stále seděli, se zvedli a začali se vlnit do rytmu. Stoupl si i fanoušek, který na festival dorazil s berlemi. Atmosféra byla famózní i v posledních řadách vytahovali z kapes mobily, aby si zvěčnili fotku, že jsou tu s onou kapelou. Zazněly staré dobré pecky Numb, Castle of Glass, In the end, New divide ale i novinky např. Battle Symphony. Když zazněla tato píseň, všichni lidé zpívali. Kluci z téhle kapely, to prostě umí rozbalit a pěkně za to vzít. Jak je pro ně typické pomalý útlum jen proto, aby mohl přijít pořádný nářez.

 

Za to čekání to stálo.