FOTO: Sobota na Točníku představila i Lucii Bílou!

pátek

V sobotu se stanové městečko probouzelo do deště. Ti, kteří s sebou měli pláštěnky a gumáky, měli vyhráno. Popáteční kocovinu skvěle rozehnalo občerstvení v nedaleké hospůdce.

 

Druhý den festivalu otevřela kapela The Agony. Hard-rocková kapela probudila i ty největší ospalce a přítomné nabudila do dalšího dne. S příchodem Xindla X na jeviště se prostor před pódiem výrazně zaplnil. A to jak malými, tak i velkými. Písničky Na vodě, Dysgrafik nebo Anděl si prozpěvovalo celé podhradí. Při písničce Štědrý večer nastal nemohl na jevišti chybět vánoční sob Rudolf. To na Kooperativa Zelená stage přišel čas pro všechny fanynky kapely Mandrage. Ti největší fanoušci stáli u pódia už hodinu před vystoupením, ostatní si vychutnávali koncerty z prostor Jack Daniel´s nebo Redbull stánků.

 

Vydat se přímo na hrad Točník, který měli návštěvníci festivalu zdarma, stálo také za to. Jinak nádherný výhled na široké okolí poněkud kazila zatažená obloha.

 

Hlavní hvězdou festivalu byla Lucie Bílá se skupinou Arakain. Bílé zpěv ve skupině velmi svědčí a jen skvěle doplňuje její už tak výrazný hlas. I její příjezd na festival byl fenomenální. Přijela v doprovodu motorkářů, tedy přesně tak, jak se na rockerku sluší a patří. Nutno říci, že i mě jedna průtrž mračen zahnala ke stánku s pivem. A to při koncertě Anny K. Byť jsme od jeviště byli dobrých 100 metrů, její neskutečná energie doputovala až k nám. Co mě až skoro dojalo, byl moment, kdy snad všichni, kteří stáli ve stánku, zpívali společně s Annou K. Všichni se nechali strhnout úžasnou atmosférou, která se nesla celým areálem. S kapelou Wohnout se vnesla do areálu pověstná pohoda a při poslední písničce Svaz českých bohémů nezůstal nikdo jen tak stát. Světla z jeviště a hlasy kapely a návštěvníků byly zřetelně znát i v několik kilometrů vzdálených vesnic. Veselá nálada se držela nejen pod pódiem, ale i na něm. Skvělým příkladem je Tomáš Klus, který nezůstal chvíli v klidu a kdyby ho kolegové z kapely občas nezabrzdili, pravděpodobně by své krkolomné pohyby předváděl ještě nyní. Festival nemohl zakončit nikdo jiný než taneční, pěvecká a striptérská skupina ze Smíchova,Prahy 5. Ano, Mig 21.

 

Není lepší kapela, která by mohla zakončit tak skvělý festival jako jsou Hrady.cz…