Pražský festival Habrovka vstupuje do druhé dekády!
7.6.2013
16.00
8.6.2013
16.00

7. a 8. čevna se v areálu kostela sv. Františka z Assisi v Praze odehraje 11. ročník “Festivalu bloumající veřejnosti” Habrovka. Letošními leadry jsou Lenka Dusilová, americká písničkářka Myshkin, stálice české scény Jablkoň a Jiří Schmitzer.

 

Počátek června na Praze 4 bude opět patřit zavedenému dvoudennímu festivalu poblíž Budějovické. Loňské desetileté výročí okořenili Buty a mocný zpěvák Dan Bárta se skupinou Illustratosphere. Ani v letošním roce dramaturgie nepolevuje a vystoupí slavní a především kvalitní umělci jako Lenka Dusilová, kapela Jablkoň a Jiří Schmitzer. Želízkem v ohni je pak unikátní vystoupení charismatické zpěvačky a kytaristky Myshkin. Američanka s nizozemskými kořeny, která má za sebou přes 20 let s různými hudebními uskupeními, zavítá v rámci svého jarního turné do Česka vůbec poprvé, a to s aktuálním projektem Myshkin’s Ruby Warbles. Pozornost si rozhodně zaslouží také Terne Čhave (cena Anděl 2008), vracející se po dvouleté pauze na scénu world music, nebo vystoupení žádaného acoustic-alternative dua Kieslowski.


Druhým pilířem Habrovky jsou divadla – přední mladí čeští herci pod značkou A-Studio Rubín, dlouholetého partnera festivalu, předvedou kus “Svrbí” (B. Poláková a další). S pantomimickým představením 7 Zbytečných vystoupí studenti HAMU, na DAMU zase kdysi vznikl soubor D.I.S.Harmonie, který předvede svůj um improvizačního divadla. Kompletní sestavu 12 kapel a 4 divadel naleznete na www.habrovka.cz.

 

Jiří Schmitzer – Kaluž

 

Habrovka je vstřícná i k rodinám s dětmi – jak příjemným prostředím celé zahrady, která festival hostí, tak tradičně bohatým dětským programem. Tomu je věnováno sobotní dopoledne i odpoledne – od dvou hodin pokračuje souběžně s hlavním programem. Dětská divadla, výtvarné dílny a další atrakce, navíc děti do 12 let mají vstup zdarma na celý festival.

 

Odkazy:

FACEBOOK

www.habrovka.cz