Pražský festival Habrovka slaví 10 let!
1.6.2012
2.6.2012

1. a 2. června bude jubilejní 10. ročník hudebního a divadelního festivalu Habrovka. Festival si zakládá na příjemné atmosféře v prostorné zahradě poblíž Budějovické, přesto se za uplynulou dekádu rozrostl na čtyři scény, pod kterými v posledních letech našlo své místo vždy přes tisícovku diváků.

 

A měli k tomu pádný důvod, dramaturgie vybírá autentická jména nejen české a slovenské scény. Vedle známých jmen jako Buty, Yvonne Sánchez, Vladimír Mišík & ETC, Terne Čhave, Navigators, Michal Prokop a Framus five, vystopili například francouzští Les Alcolytes a O’djila, maďarská romská hvězda Parno Grazst, jazzová kapela Tall Brothers z Kanady a mnoho dalších interpretů různých žánrů (kompletní obsazení ročníků najdete na www.habrovka.cz/historie.php).

 

Letošní ročník bude mimo jiné výběrem ze všech uplynulých a diváci se mohou těšit například na Buty, Dana Bártu & Illustratosphere nebo Lenku Dusilovou a dalších 10 kapel. Podstatnou součástí programu je také 5 divadelních představení a program pro děti, který probíhá v sobotu dopoledne. Prostor v areálu dostávají i doprovodné stánky a neziskové organizace, stejně jako výtvarné instalace, výstavy a kvalitní občerstvení.

 

Ochutnávka-Buty-Nad stádem koní:

httpv://www.youtube.com/watch?v=uFaA4OTdAfo

 

Přesný program bude zveřejněn na www.habrovka.cz, kde již nyní můžete sledovat novinky z příprav festivalu.

 

Festival Habrovka

1 .a 2. Června 2012

V zahradě kostela sv. Franitška – metro C Budějovická