Prago Union, Hentai Corporation a Cocotte Minute na společném turné

3.3.2017 se kulturní dům v Příbrami otřásl v základech, jelikož ho navštívila netradiční sestava Prago  Union, Hentai Corporation a Cocotte Minute v rámci turné Pražskej Teplárenskej Sjezd. Přesně v tomto pořadí odehráli mega show pro svý fandy.

 

První tedy nastoupili na pódium Prago Union a rozproudili sál svým jedinečným hip-hopovým projevem. Zazněly známé věci z jejich repertoáru, například příjemně houpavý track Varování. Nejen jejich fanoušci ale i ti, kteří čekali na Cocotte Minute a Hentai Corporation, se příjemně bavili a pomalu a jistě se jejich krev rozproudila. Dj Maro byl jak jinak než člověk na svém místě a pod rukama se mu linula skvělá hudba. Kato je proslulý tím, že nepíše texty pro děti a jeho věci mají co do sebe. A to samé jsme mohli slyšet dnes večer. Kato a Maro k sobě sedí jako pr**l na hrnec, jak se říká. Člověk Prago Union nemusí představovat, všichni je znají a vědí, co čekat a to jsme také obdrželi, díky.

 

Po krátké pauze pokračovali v jízdě Hentai Corporation. To je kapitola sama pro sebe, opravdový „oříšek“. Ačkoli tento styl hudby nijak zvlášť nepreferuji, musím uznat, že mě kluci mile překvapili svým projevem nahoře na prknech i dole mezi lidmi. Větší úchylnou show (v dobrém slova smyslu) jsem ještě nezažila. Zazněly tu výroky zpěváka Radka: „Všichni říkaj, že šu**t chlapi je špatný, ale my stále rostem…zamyslete se nad tím.“ nebo „Tak ahoj, pro vás a vaší smrt.“, které lidi dost bavily. Radek měl na sobě stylový oblek s rozepnutým sakem bez košile. Před písní Tragedy Of Uncle Hitler odložil sako. S lidmi Radek umí výborně pracovat během vystoupení, skočil z pódia mezi ně, pařil s nimi a tím je opravdu dokázal vyburcovat. Všimla jsem si jednoho návštěvníka, byl to hip-hopper, který celou jejich akci hltal od začátku až do konce. Radek v neposlední řadě prohlásil: „Tímto vyzýváme Krajča, aby zazpíval Dokktor Zaius, ty zm**e.“ a začali hrát píseň Až ti řeknu (David Koller & Friends). Radkova flow při stylu jejich hudby je obdivuhodná, je mu skvěle rozumět a to málokterý zpěvák kapel podobného žánru umí. Líbil se mi i jejich bubeník Zdenda, který předvedl docela smrtelné tempo. Byla jsem jednoduše svědkem toho, jak Hentai Corporation dokáží změnit celý sál lidí na sál malých zvířátek, silný to zážitek.

 

Večer završili Cocotte Minute a nastartovali s písní Srdce. Pak zahráli další oblíbenou Tanči.Překvapil mě zvuk kapely i zpěv Zellera, naživo zněli stejně jako na youtube a je vidět, že jsou sehraní a celkově působili jako ostřílení profíci. Hráli s plnou soustředěností a oba kytaristé byli ve skákání do rytmu hudby zcela totožní. Komunikace Zellera s davem pod pódiem byla tak silná, že jim jeden fanoušek vylezl nahoru a musela nastoupit ochranka, aby ho nasměrovala zpět pod pódium. Czendál si upravil čepičku a jelo se dál. Část s Cocotte Minute  jsem si oblíbila hned od začátku, kluci mají totiž skvělé texty i hudbu a celé to dává smysl. Až na pár jedinců všichni poslouchali, zpívali, tančili a bavili se. Během večera ze sebe vydali maximum, proto na konci nemohli odolat skandování davu a museli se vrátit. Obrovský úspěch a díky této tour mají minimálně o jednoho fanouška více – mě určitě.

 

Tento večer byl jednoduše nezapomenutelný a vy, co váháte, jestli jít či nejít, rozhodně neváhejte a jděte do toho!