Pražskej Teplárenskej Sjezd aneb Cocotte Minute, Henti Corporation a Prago Union na turné

Tři kapely, tři rozdílné hudební žánry a jedenáct měst. Řeč je o společném turné kapel Cocotte Minute (crossover), Hentai Corporation  (trash – rock ‘n‘ roll) a Prago Union (hip hop).  Tento  Pražskej Teplárenskej Sjezd (název turné) začal svou tour 3.2. kdy navštíví několik českých měst. Mezi nimi i KD Plzeňku v Berouně  to konkrétně 25.3.

 

„S ohledem na příšernou pověst všech zúčastněných je opakování tohoto bukanýrského zájezdu nepravděpodobné, a proto neváhejte zakupovat vstupenky u svých osvědčených prodejců štěstí. Bude to jízda! V zeleném oparu s nejjemnějším sněhem přijmeme molekuly etanolu. Po nás potopa!, říkají Cocotte Minute. Ti se na koncertních prknech pohybují od roku 2002. Od té doby vydali pět alb To poslední z roku 2015 nese název !Rituál, kmen a srdce a kmen! Ani v zahraničí není skupina žádným nováčkem, během svého působení již absolvovala turné po Ukrajině, Bělorusku či Francii a má za sebou jednotlivá vystoupení v Itálii, Chorvatskou a na Slovensku.

 „Původně jsme chtěli jet turné s No Name, ale sou na nás moc tvrdý, tak jsme se dohodli s Kokotama a Prago, páč sou mladý, nadějný, nedělaj moc bordel a jejich texty dávaj smysl,“ říká se smíchem skupina Hentai Corporation. Na hudební scéně se objevili v roce 2005.  Často na pódiu vyjadřují svůj názor a strefují se do osobností českého showbyznysu. Pokřik “Jando, ty stará kurvo“ už téměř zlidověl. Na svědomí mají pět alb.

Nikdy jsme nic podobného neabsolvovali, tak věříme klukům, že to fakt bude jízda,” dodává hip-hopová legenda Prago Union.  Ty Prago Union fungujou. Oni fungujou nějak hodně, i když by vlastně podle všech pravidel hudebního průmyslu vlastně vůbec fungovat neměli. Jejich šéf není hezoun ze žurnálu a stát se “sexsymbolem” už “kousající bezzubý básník” Kato asi taky nestihne. Jejich pecky nehrajou rádia a na trpitele to neuhrají – dramaturgové je nebojkotují, tyhle dva světy se prostě jen naprosto míjí. Jejich muzika tam nepatří, má tak daleko k “populární”, jak to jen jde. Nemají hit a pozor: nemají ani pořádný skandál. Jsou dřevní, jsou zemitý, páchnou člověčinou a fanoušky maj skalní. Maj je napříč žánry a mají jich tolik, že hrají jako málokdo. Mají doma 2 ceny Anděl a kritika je uctívá. Jejich 3 desky se prodávají i v době nářků nad prodejema. Kde se vzali, jak se vzali a jak je tohle všechno vůbec možný? Na těch Prago Union musí něco bejt. Tak přesně tohle o sobě tvrdí kapela na svých webových stránkách. Těžko by je někdo vystihl lépe.

Přijďte se na tuhle nezbednou trojic kapel podívat 25.3.do KD Plzeňka v Berouně. Lístky koupíte v Městském informačním centru Beroun za 300Kč. Nebo na místě za 350Kč.