Prago Union, Hentai Corporation a Cocotte Minute zavítali do Berouna
26.3.2017
11.00

Již podruhé mám možnost sledovat společné tour Pražskej Teplárenskej Sjezd a přinést vám tak aktuální informace o třech různých skupinách hudebních umělců. Je sobota 25.3. a jsem v KD Plzeňka v Berouně, kde očekávám opět skvělý výkon všech na pódiu. Akce začíná od 20:00 hodin, jsem zde o něco dříve a můžu sledovat i práci zvukařů. Ačkoliv jsem slyšela, že zdejší sál není zvukově na takový styl hudby ideální, musím říct, že zvukaři to zvládli na jedničku, po této stránce byl koncert v pořádku a lidé si mohli hudbu užít v plné kvalitě.

 

Rozhlížím se, odhaduji počet návštěvníků na přibližně dvě stovky, neustále přibývají a později je všude dost plno. Lehce po půl deváté již pozoruji nahoře Prago Union a Kato začíná vládnout majku. Na jeho projev jsem se těšila a rozhodně mě nezklamal. Jeho rapový výkon je jednoduše top. I přesto, že dnes je to druhá jejich akce tento víkend, Kato se během rapování ještě stíhal usmívat na všechny dole. Dávám mu palec nahoru nejen za super flow a sehranou spolupráci s Marem, ale za celkový dojem. Kdo máte rád hipec, nenechte si tyto dva pány ujít.

 

Přichází pauza a Hentai Corporation se připravují na svojí show. Já vypít jen zlomek toho, co oni, tak ležím někde pod drnem, jenže pro ně je to něco jako pro auto benzín. Jen co se objeví, lidi z nich šílí a oni startují s plným nasazením. Celkem bych si dokázala představit, kdyby nějaký návštěvník skončil v kazajce, protože opět předvedli monstrózní vystoupení plné šílenosti a zvrácenosti. Už jenom nazývat Beroun Brnem… Nicméně jsme mohli slyšet „Bobříky“ aneb Equilibristic Brides, čímž mě osobně potěšili,  v tu chvíli se z plného sálu kulturního domu stal opičí pavilon ze zoo. Tito umělci zanechávají v lidech silné dojmy.

 

Před příchodem Cocotte Minute si všímám, jak se pódium změnilo v takové malé mraveniště, kde se vše musí opět předělat. A už jsou tady. Celý večer se na ně upřímně těším a konečně si můžu vychutnat jejich hudbu. K jejich vystoupení ani nemohu mít žádnou negativní kritiku, jsou to profíci každým coulem. Czendál měl tentokrát čepičku tmavé barvy a Zeller si dal záležet na kapuci a brýlích. Písně Srdce, Nazdar, Lodě, Tanči a další jsou velkým zážitkem pro lidi, kteří mají tento styl hudby v oblibě. Salma a Czendál nezklamali, opět skákali do rytmu totožně. A že ten rytmus bubeník držel skvěle. Typicky si vybrali dvě dámy z davu, aby mávaly vlajkami a jedna z nich poté skočila do davu lidí dole.

 

Nikomu se nechtělo domů, fanoušci byli neúnavní, ale všechno krásné jednou končí, tak i já s naším fotografem jsme nakonec museli jet. Proč ty skvělé akce musí tak rychle utéct? Budu se zatím těšit na další shledání a vy sledujte, kde můžete tuto neopakovatelnou show zažít.