„Náš nečitelný svět“ představuje kapela LoudHill!

foto: archiv_LoudHill

 

Příjemná a neokoukaná muzika. Řeč je o šumperské partičce LoudHill, která přichází s novou písní v české verzi a rovnou k ní posílá klip. Kluci nejsou žádnými nováčky! Na kontě mají desku „Wrong Answers Are Right“, v minulém roce se stali vítězi Expedice Přeštěnice 2013, kde si mohli zahrát na velkém pódiu a letos se taktéž můžeme těšit na spoustu novinek. Více se dozvíte v krátkém rozhovoru, který nám poskytl kytarista Daniel Stryk.

 

Ahoj Dane, můžeš pro začátek fanouškům představit vaši kapelu?

Čau, kde začít.. jmenujeme se LOUDHILL, jsme ze Šumperka a jsme čtyři: Vítek, Vláďa, Dan a Matěj. Hrajeme čtyři nebo pět let, ale Vítek, jako druhý kytarista, se k nám přidal před rokem a půl, takže jako rok vzniku kapely tak, jak funguje teď, můžeme považovat rok 2013.

 

Přišli jste s novým videoklipem na píseň „Náš nečitelný svět“. Jak natáčení probíhalo a kdo za audiovizuální podobou stojí?

Tak natáčení klipu probíhalo během tří dnů, dva dny o víkendu, kdy jsme natáčeli scény s dodávkou a probuzení a pak ještě další týden v neděli, kdy se dotáčely záběry, jak hrajeme. Byla to pro nás první větší zkušenost s klipem a myslíme, že se to vydařilo..☺

Nejnáročnější bylo asi natočit ty scény s hraním, protože jsme je natáčeli v jednom podniku v Šumperku a jelikož je nad ním ještě restaurace, tak jsme museli počkat až do večera, abychom nerušili, protože bicí pořád byly dost nahlas. Jinak technicky měl klip a nahrávku na starosti náš bubeník Vláďa.

 

Vaše dosavadní songy jsou v angličtině. Proč ta změna do českého jazyka? Chystáte snad převrat?

Popravdě, převrat už nastal ☺. Zpívali jsme dost dlouho anglicky, vycházelo to taky z toho, že kapely, na kterých jsme vyrůstali a které posloucháme, jsou převážně zahraniční a to se zkrátka na naší tvorbě odrazilo. V poslední době jsme však prošli poměrně složitým vývojem a došli jsme k závěru, že pokud chceme, aby se naše muzika někam posunula, musíme přikročit k češtině. Přece jenom, jsme Češi… Každopádně nyní je situace taková, že zpíváme a budeme zpívat už jen česky, kromě pár starých písniček, které stále hrajeme.

 

 

Slunné dny klepou na dveře. Nějaké plány na jaro/léto máte?

Co se týče kapely, až do minulého týdne jsme dlouho nehráli z důvodu spousty změn a taky nahrávání, ale nyní se opět soustředíme na zkoušení. V květnu bychom měli hrát na Majálesu v Šumperku. Jiné koncerty zatím naplánované nemáme, ale určitě budeme rádi, když se nějaké objeví. Hodláme pracovat na nových písničkách a zdokonalovat se v tom, co děláme, právě to všechno začíná mít docela spád. Na léto plány zatím většinou nejsou, nebo jen tak orientační, jako třeba mít se fajn☺.

 

Co vzkážete čtenářům i-klik.cz?

Tož děcka, podívejte se na klip, dali jsme do toho to nejlepší z nás… Komentujte, sdílejte, cokoli, budeme jen rádi! Užívejte jara, piva a svých drahých poloviček (nebo ruk) a hlavně: poslouchejte muziku! Vaši LH!

 

Odkazy: 

Bandzone

FB stránky