Metalcoreová kapela Shadow Area představuje svůj první videoklip

foto: archiv_Shadow Area

 

Šestičlenná formace z jihomoravské Strážnice působí již čtyři roky. Svůj první oficiální videoklip k novému singlu s názvem Clarity Night vydali v exkluzívní premiéře na serveru Bandzone.cz 19. 3. 2014. Za první tři dny klip dosáhl na 2 000 zhlédnutí a potvrdil tak určitou výjimečnost kapely v rámci již dost přeplňeného metalcore rybníčku.

 

Singl k videoklipu vnikl v bratislavském studiu I Hear Studios, kde se o jeho mix a mastering postaral Matěj Turcer. Ten vedle práce ve svém studiu zároveň působí jako kytarista populárních From Our Hands. Video natočil a zprodukoval Igor Zacharov s pomocí kolegů ze své pražské agentury LIP Production. Jako lokace posloužila budova Elektrických podniků v Holešovicích v Praze, která je zahrnuta v seznamu kulturních památek. Videoklip se natočil v průběhu jediného dne v bývalých podnikových lázních, které se nachází v suterénu budovy.

 

„Píseň pojednává ve zkratce o myšlenkách a výčitkách, které každému z nás čas od času brání v klidném spánku, ale zároveň text nechává volnou ruku vlastním interpretacím.“ říká k textu Oto Urban, jeden ze dvou zpěváků kapely.

 

Kapela dosud stihla vydat CD Skylines (2010) a EP Signpost (2013). Jejich hlavním rysem je agresívní a energická pódiová show. Tu se Igorovi Zacharovi podařilo úspěšně přenést i do klipu. Shadow Area se v současné době intenzivně soustředí na koncertování a jednají s letními festivaly o letošních vystoupeních.  Nejbližší koncert, který můžete navštívit, se bude konat 5. 4. v Kulturním domě ve Strážnici v rámci festivalu Feast For Sirens vol. 2, za kterým v roli pořadatele stojí sama kapela.

 

 

Profil kapely na bandzone.cz: http://bandzone.cz/shadowarea

Oficiální facebook kapely: https://facebook.com/shadowarea