Skyline představují svůj paralelní svět alba Fairytapes!
5.4.2013
14.00
14.00

foto: Jana Kusalová

 

Fanoušci nejrozjetější kapely u nás můžou začít konečně odpočítávat. Nová deska Skyline vychází 25. března digitálně a 8. dubna fyzicky. V pořadí šestá studiová nahrávka vyjde pod názvem Fairytapes a už teď si můžete užít první singl desky – Dancing With Fire. Křest proběhne 5. dubna v pražském Paláci Akropolis. Album vychází u Championship Music.

 

Skyline jsou bezesporu jednou ze stálic tuzemské hudební scény. Nechybějí v line-upech pořádných českých festivalů a jejich mix elektroniky a kytar, doplněný o živelnou show, baví početnou základnu fanoušků už od roku 1997. Během svého působení získali několik hudebních cen (Dance Awards 2004, 2005, 2006; Akropolis Live Music Awards 2004 a 2007; Ceny Óčka 2006). V loňském roce je opustil Mc NuC, který se rozhodl věnovat více času rodině.

 

Teď se Skyline chlubí novou deskou Fairytapes. Ta vznikala během roku 2012 a podle členů kapely je v porovnání s jejich předchozím albem Private Madness, Public Danger o něco veselejší, tanečnější a elektroničtější. „Na minulé desce jsme měli chuť náš zvuk posunout víc ke kytarám, teď nás to přitáhlo zase zpátky víc k elektronice. Určitě nás i ovlivnilo i to, co se momentálně děje ve světě, třeba z mého pohledu je z taneční hudby zase vzrušující žánr, “ vysvětluje zakládající člen Skyline Radek B.  Nové album si kapela produkovala sama, o finální mix a mastering se pak postaral uznávaný zvukový inženýr Matouš Godík.

 

První singl Dancing With Fire má povedený letní videoklip, jeho natáčení probíhalo prakticky celé loňské léto. „Jde o takový dokumentární sestřih koncertů z minulého roku, které s námi absolvoval grafik a designér Vítek Škop. Jezdil na Majálesy a další velké festivaly, nechybějí ani malinký festivaly. Je to takový zrychlený záznam toho, jak vypadají festivaly z našeho pohledu,” dodává Hoffy_M. Vítek Škop je, co se týče nového alba Skyline, docela zásadní postavou. Je totiž jak autorem klipu, tak zároveň autorem celkového designu desky.

Videoklip měl 6. března exkluzivní prostřednictvím internetové hudební televize Mixér.cz zde: http://mixer.cz/1/60763.

 

Křest alba proběhne 5. dubna, místem je Palác Akropolis, kam se Skyline rádi vracejí. Nové písně tady zazní naživo úplně poprvé. Zároveň půjde také o první možnost, kde bude album k dostání na fyzickém nosiči. Vstupenky za 195,- Kč + poplatky budou k zakoupení v pokladně Paláce Akropolis a v předprodejích Ticketpro a Ticketportal.