100°C zvou na křest nového alba Freaky boys!
26.3.2014
19.00

zdroj: archiv kapely

 

Kapela 100°C vydala na začátku března svou čtvrtou studiovou desku Freaky boys. Nahrávku pokřtí ve středu 26. března v Paláci Akropolis v Praze. Akce začíná v 19.30.

 

Kapela přišla s hudebním materiálem šest let po vydání své poslední dlouhohrající desky Brant Rock. Očekávané album bude poprvé představeno pražskému publiku tuto středu v pražském Paláci Akropolis. Ve skladbách 100°C zahostují Sabina Feldmanová, známá z dívčího vokálního kvarteta G*apeels, plzeňský matador Marek Hupač a Aleš Hyvnar, který se postaral o zvuk aktuální nahrávky.

 

V průběhu večera vystoupí i české indie popové duo I Like You Hysteric. Afterparty obstarají legendy DJ Maceo a Dj Gadjo.cz feat Joe Harper.

 

Na co se fanoušci mohou těšit, prozrazuje frontman kapely Jakub Johánek: „Čistou radost z návratu na pódia a především do našeho oblíbeného Akráče. Hrajeme 80 % novinek, a to nás po šestnácti letech opět motivuje.“

 

„Protože hlavní roli ve videoklipu, který je jedním z nosných songů alba, hraje energie z baterií, můžou si návštěvníci křtu odnést kromě naší desky také krabičky Ecocheese, které slouží ke třídění baterií,“ doplňuje Ondřej Urbanec, baskytarista kapely.

 

Koncert v pražské Akropoli je součástí již probíhající jarní Freaky Boys Tour, v rámci které 100°C kromě Prahy zavítají
do Plzně (28. 3. – Divadlo pod lampou),
Opavy (11. 4. – klub Art),
Karlových Varů (12. 4. – klub Masařka),
Kladna (25. 4. – klub Poldofka)
a Ostravy (26.4. – Komix Night).

Fanoušci 100°C se mohou těšit také na vystoupení kapely na letních festivalech.

Videoklipy k albu Freaky boys – Nobody Feels Good: