KAPELA TIBET PŘEDSTAVUJE PRVNÍ VIDEOKLIP K ALBOVÉ NOVINCE ROBINSONAUT

foto: archiv kapely_promo_Magdalena_Őteflovß

 

Brněnská klubová kapela kapela Tibet, která nedávno nečekaně bodovala s titulní písní z nového alba Robinsonaut v českých rádiích, představuje první videoklip albové novinky. Na skladbu Druhá šance jej skupina natočila v Londýně. Posluchači v ní kromě členů Tibetu či producenta Jana Ponocného uslyší i hlas hostující zpěvačky Terezy Černochové. Právě její vokál už ozvláštnil i píseň Robinsonaut, která se před pár týdny vyšvihla v žebříčku IFPI na druhé místo mezi nejhranějšími novinkami v českých rádiích.

 

„S úspěchem Robinsonauta v rádiích jsme vůbec nepočítali. Proto také vydáváme první videoklip k jiné písničce. O Robinsonauta ale posluchači nepřijdou. Na jeho klipu už pracujeme,“ říká baskytarista kapely Jiří Štefl.

 

Klip k Druhé šanci podle něj vznikl náhodou. Kapela totiž původně vyrazila do Londýna oslavit nahrávání nové desky a v plánu měla také pořídit několik promofotografií. Během fotografování však vznikly i videozáběry. „Když jsme je pak viděli, říkali jsme si, že by bylo škoda nevyužít je do klipu. Zbytek jsme pak dotočili v naší brněnské zkušebně,“ dodává Štefl.

 

Novou nahrávku Tibetu Robinsonaut produkoval Jan Ponocný, spolupracovník Miro Žbirky či Ivana Krále, který je známý i díky svému projektu Circus Ponorka. Kromě něj dal nahrávce svůj otisk i americký zvukař Steve Walsh, který albovou novinku míchal.

 

Kapela Tibet vznikla v Brně v roce 1991. Již od počátku byla ovlivněná americkým alternativním rockem a evropskou nezávislou rockovou a popovou scénou. Renomé si skupina vybudovala pravidelnými koncerty v klubech jak u nás tak i v Evropě. Zahrála si rovněž před kapelami Def Leppard nebo Smokie.

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=pUeDoUWkIuw