Mistr Karel Gott – poprvé na tuzemském rockovém festivalu! S velkou grácií i show!
4.7.2013
12.00
12.00
12.00
12.00

foto: archiv_Karla Gotta

 

Čtvrtek 4. červenec 2013 vejde do historie české populární hudby a rocku: na festivalové pódium Rock for People poprvé vystoupí symbol českého rokenrolu i popu, mnohanásobný Zlatý československý i Český slavík, noblesní gentleman a bytostný profesionál, ikona pro několik generací. Umělec, jehož kariéra začala ve stejném roce jako umělecká dráha Sira Paula McCartneyho a aktivně se pohybuje na hudební scéně déle, než to za svého života stihli takoví spolutvůrci hudební historie jako Frank Sinatra, Miles Davis nebo Johnny Cash. Dámy a pánové, přivítejme na scéně KARLA GOTTA!

 

A Karel Gott se na vystoupení těší, v rozhovoru pro MF Dnes uvedl: „Mne nemusí nikdo k ničemu dlouho přemlouvat. Já si vyslechnu pár informací a řeknu ano, nebo ne… Ale je pravda, že pro mě to bude opravdu velká změna…“ K chystanému programu dodává: „Možná trochu přitvrdím, nemůžu asi zpívat jen milostné balady…“ Mistra doprovodí jeho Boom Band, kapela excelentních profíků, jejichž repertoár tvoří několik set skladeb. Zpěvák ve festivalové příloze MF Dnes, která ve vybraných regionech vychází 31. května, dodává v rockerském duchu: „Vždycky koncert upravujeme podle momentálního rozpoložení. Až když se naladíme na frekvenci publika, rozhodneme, co zazní.

 

Získat na Rock for People Karla Gotta, muže, který mimo jiné stál u naprostých počátků českého rokenrolu, se pořadatelé snažili pět let. Zakladatel a dramaturg festivalu Petr Fořt to komentuje: “Už před několika lety jsme si řekli, že by bylo fajn zařazovat do programu interprety, kteří jsou generačně starší, ale žánrově i kvalitativně přijatelní pro návštěvníky festivalu. Jinými slovy ty, kteří nás po několik generací hudebně i lidsky vychovávají. Bylo nám velkou ctí přivítat Hanu Hegerovou, Pavla Bobka, Marii Rottrovou a další významné hudební osobnosti. A Karel Gott je bezesporu jednou z nich, ne-li tou největší.

 

Že nešlo o nahodilý záměr, dokládá Petr Fořt i dále: „Myšlenkou jeho vystoupení na Rock for People se zabýváme zhruba pět let. Byli jsme si vědomi, že na žádné podobné akci Mistr nikdy nevystupoval, ale přesto jsme o jeho účast na festivalu stále usilovali. Letos se to k naší velké radosti povedlo. RfP je jediný festival, na nějž Karel Gott přijal pozvání, čehož si velmi vážíme a těšíme se, že zazní skladby, které všichni dobře znají. Skutečný rock´n´roll, který na koncertech i v éteru potvrzuje punc kvality a inspirace již více než 50 let. Toto vystoupení bude mít jistě nenapodobitelné kouzlo pro všechny zúčastněné a je jasné, že to bude neopakovatelná rarita a vzácnost…

 

Karel Gott – Když muž se ženou snídá

 

Je dost možné, že vystoupení na rockovém festivalu je poslední zkušeností, kterou legenda evropské hudby ještě neabsolvovala. Svědčí o tom i jeho vtipný komentář o tom, že si rád udělá tenhle “zářez na pažbě”. Rock for People si považuje toto privilegium za čest a vyznamenání. Už proto, že o Karlu Gottovi je známo, že se chová vstřícně se šarmem, slušností a vděčností nejen k publiku, ale i ke všem lidem, pracujícím kolem něj v branži, od producenta až po posledního bedňáka. Těšme se na velkou show – 4. července v prime time na kryté Staropramen stage!

 

Rock for People na nadcházejícím 19. ročníku nabídne kombinaci prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami. Potvrzeny jsou kapely Thirty Seconds To Mars (US), Queens of the Stone Age (US), The Parov Stelar Band (AT), Bloc Party (UK), Foals (UK), Billy Talent (CA), Gogol Bordello (US), Klaxons (UK), Modestep (UK), Papa Roach (US) či A Day To Remember (US). Aktuálně jsou v prodeji vstupenky za 1 550 Kč, respektive po registraci za 1 450 korun. Z této edice však zbývají poslední kusy! Vstupenky na čtvrtek 4. července, kdy Karel Gott vystoupí, stojí 850 Kč. Více informací na www.rockforpeople.cz a google.com/+RockForPeople.