Na koncert „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ se chystá i Karel Gott
18.10.2016
20.00

Na koncert století v Bratislavě míří i Karel Gott. Oblíbený zpěvák se po těžké nemoci opět dává do a těší se na setkání s Bratislavany na podiu Incheby. Na velkolepém vystoupení s názvem „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ už brzy zazní nejslavnější hity Bratislavské lyry nejen v podání několikanásobného Českého slavíka. Těšit se můžeme i na sestry Elefteriadu a další legendy české i slovenské populární hudby.Vystoupí Helena Vondráčková, Olympic, Jitka Zelenková, Lenka Filipová, Petra Janů, Elán, Peter Lipa či Ján Lehotský. Organizátoři dali prostor pro prezentaci i mladší nadšené generaci. Slavné hity Bratislavské lyry zazpívá i Martin Chodúr, Mário „Kuly“ Kollár, Lukáš Adamec a mnoho dalších. Hudební událost roku bude v Incheba EXPO ARÉNĚ už 18.října 2016!

 

Na slavnou Bratislavskou lyru si zavzpomíná i česká legenda Karel Gott.Po těžké nemoci se už dává do formy a tak na koncertě století zazpívá pár svých největších hitů!

 

Karel Gott zvítězil v úplně prvním ročníku Bratislavské lyry v roce 1966.Zazpíval píseň Vieroslava Matušíka a Elišky Jelínkové „Mám rozprávkový dom“ podle které jsme vzpomínkové vystoupení na Bratislavskou lyru pojmenovali. Jsme velmi rádi, že tento vynikající zpěvák prostřednictvím své agentury potvrdil účast a připravuje se vystoupit s dvěmi písněmi. Je to pro nás velká čest – praví jeden z autorů projektu Jozef Šuhajda.

Koncert s názvem „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ oživí vzpomínky na legendární Bratislavskou lyru. Jeho první ročník se ve slovenské metropoli uskutečnil před půl stoletím. Do roku 1990, kdy se konal naposledy, soutěž objevila mnohé talenty, ze kterých jsou dnes slavné hvězdy.

„Někdejší slavný československý festival populární písně si připomeneme písněmi, které na Bratislavské lyře zazněly poprvé. Zpívat je budou Helena Vondráčková, Jitka Zelenková, Petr Janda, Jana Kocianová, Marcela Laiferová, Pavol Hammel, Ján Lehotský, Dalibor Janda, Lenka Filipová, Peter Nagy, Martha a Tena Elefteriadu, Peter Lipa, Katka Hasprová, Vašo Patejdl, Miroslav Dvorský a další skvělí čeští a slovenští umělci,“ dodává Ĺubo Belák.

Velkolepý koncert má potenciál oslovit i mladou generaci.Vystoupí totiž zpěváci jim věkově blízcí, avšak všichni budou zpívat výhradně hity z Lyry.

„Část zpěváků a kapel bude zpívat svoje hity, které zněly na Lyře, například Malovaný džbánku, To se nikdo nedoví, Věnování, Žít jako kaskadér či Kapely stárnou. Mladší generace si zazpívá Atlantidu, Lúčenie, Espresso orient, Máš chuť majoránky a další. Nebudeme prozrazovat všechna překvapení, bude jich jistě dost. Velmi zajímavé budou interpretace mladých zpěváků, na ty já se velmi těším, hlavně když je bude doprovázet vynikající kapela Štefana Bugalu. Zajímavým překvapením budou vystoupení Júlie Hečkové, Berca Balogha, Ludovíta Noska, Svetlany Rymarenko, Marina Hudeca a Dáriuse Kočího,“ těší se Jozef Šuhajda.

„Půjde o neopakovatelný zážitek.V této formě a s tolika účinkujícími to bude megakoncert, který je možné zažít pouze jednou.Nejvíce jde o potvrzení životaschopnosti naší původní písňové tvorby.Bratislavská lyra byla v první řadě autorská soutěž skladatelů a textařů. Spolu s interprety tvořili nerozlučnou trojici. Slovenské populární hudbě se právě prostřednictvím Bratislavské lyry podařilo nejen doběhnout, ale i přeběhnout úspěch české hudební scény.Vystoupení je proto nejen koncertem interpretů, ale československé kultury minulého století jako takového,“ uzavírá Ĺubo Belák.

Projekt „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ přináší agentura Topfest a uskuteční se 18.října 2016 v Incheba EXPO ARÉNĚ. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.