Divokej Bill  zahraje v Praze ve Žlutých lázních!

Hudební skupina Divokej Bill vystoupí ve středu 5. června od 19h v Praze ve Žlutých lázních. Stane se tak v rámci turné k 15 rokům existence „Divokej Bill 15 Tour“ a půjde o jediný pražský koncert tohoto roku!

 

Na podiu na travnaté pláži ve Žlutých lázních odehraje osmičlenná kapela během dvouhodinové show devětadvacet písní! Vedle starších zlidovělých hitů se dostane – kromě skladby Pekelník – na všechny songy z novinkového alba „15“, které bude během koncertu pokřtěno producentem Pavlem Karlíkem. Album vyšlo 12. dubna a sklízí vysoké hodnocení u kritiků a díky zájmu fanoušků dobylo všechny prodejní hitparády. Aktuální první singl Vstávej patří v Čechách mezi nejhranější skladby současnosti.

 

Na pražský koncert se kapela pečlivě připravila: „Budeme v Praze hrát po 2 letech, tak si to chceme pořádně užít. Chystáme ještě více kamer na podiu, tak aby každý dobře viděl, co se během koncertu na podiu děje. Posilníme zvuk a pozvali jsme pár kamarádů muzikantů na hostování, pro naše fanoušky to budou známé tváře, protože jsou to lidé, kteří s námi během těch patnácti let již hráli, chceme si zkrátka zavzpomínat a pěkně zahrát…☺“, říká Vašek Bláha.

Cele koncertní turné doprovází 5 kamionů aparatury a každý koncert zabezpečuje přes 50 lidí. Kapela najede přes 3500 kilometrů. „Samostatné turné je pro kapelu vždycky naprosto zásadní věc, při které se ukáže jak na tom doopravdy je, žádné schovávání se za festivaly a podobně, ale jen my a naši fandové. Samozřejmě děláme maximum pro to, abychom se předvedli v co nejlepší kondici a návštěvníci si s námi koncerty brutálně užili ☺“, doplňuje Vašek Bláha.

 

Jedna z nejpopulárnějších českých kapel současnosti se na tuzemská podia vrátila po delší pauze, kterou si muzikanti naordinovali 9. září 2011 po tisícím koncertu v rodných Úvalech. Od té doby vystupoval Divokej Bill především na Slovensku, ale také v Anglii, Rumunsku či na Ukrajině. Letos si ale kapela připomíná patnácté narozeniny, které oslavila vydáním nového alba a stejnojmenným republikovým turné, které čítá patnáct koncertních štací pod širým nebem. Jak už dříve Divokej Bill oznámil, vyjma patnácti výročních koncertů aktuálního turné nebude letos doma hrát. Fanoušci tak nyní mají ojedinělou možnost slyšet naživo své oblíbence, pak až zase příští rok. Hostem turné je kapela Liwid.

 

Vstupenky je možné zakoupit za zvýhodněnou cenu od 350,- Kč v síti Ticketstream nebo v předprodeji Žlutých lázní. Cena na místě bude 400,.Kč