Lety Mimo: „Turné se 100°C a Nicelandem byla taková zážitková turistika!“

zdroj: promo kapely_2012

 

Kapela Lety Mimo nedávno vydala nové album, EP Playback. Položili jsme několik otázek zpěvákovi Lookymu! Přejem příjemné počtení! 

 

Ahoj, tak první otázka bude taková tématická. Blíží se léto a s ním i festivaly. Jak se těšíte? Kde Vás můžou fanoušci vidět/slyšet?

Looky: Po dlouhý zimě, kdy se skoro nic neděje (což je bohužel trend posledních let), se na to léto těšíme čím dál víc. Teď na jaře jsme ale jeli tour se 100°C a Nicelandem, takže už máme za sebou zahřívací kolo a myslím, že jsme dobře nažhavení a ve formě. A nevypadá to letos vůbec špatně – cca 22 festivalů a několik fakt velkejch. Namátkou O2 OPEN AIR FEST, SÁZAVA FEST, KELTSKÁ NOC, FEL FEST nebo ZELENEJ ZÁKAL (ten je největší).

 

Je nějaký festival, na který nedáte dopustit?

Looky: No třeba zmíněnej Zelenej zákal v Kralupech, tam to bejvá PĚKNÝ! Máme rádi i menší fesťáčky, kde jsme třeba headlineři. A mně osobně se líbí hrát někde, kde jsme třeba ještě nebyli (což je v našem případě už málo kde:) ).

 

Před několika týdny jste vydali po dvou letech nové album. Tak nám k němu něco řekněte.

Looky: Je to EP, jmenuje se PLAYBACK a dělali jsme to s naším kámošem Tuzexem (Sunshine), který se ujal produkce. To si myslím, že byl dobrej tah, protože tomu dal trošku jinou – temnější – atmosféru. My jsme chtěli trochu změnit zvuk a on to posunul přesně tak, že se mu to podařilo, ale nechal nám tam naší „letí“ duši.

 

Proč zrovna název PLAYBACK?

Looky: Je to název jedné skladby. Minulá deska byla unplugged a tahle je hodně elektro, no a ten název Playback s tím trochu koresponduje a na druhou stranu je dostatečně kontroverzní…mimochodem tu elektroniku teď používáme o hodně víc živou, než dřív!

 

Od začátku dubna je EP ke stažení zdarma na vašem bandzone profilu (www.bandzone.cz/letymimo), máte přehled o tom, kolik lidí si album stáhlo? Jaké máte ohlasy?

Looky: Já doufám, že z toho bude nějaký výstup, protože mě to hodně zajímá. Mě nevadí, že to je zdarma, ale chtěl bych na oplátku mít nějaké číslo, abychom věděli, jaký to mělo zásah. Ohlasy od lidí jsou jednoznačně kladné, teď čekáme, jak to setřou recenzenti a hateři:)

 

Když vyjde nové album, většinou v zápětí přijde i videoklip. Máte v nejbližší době něco v plánu?

Looky: Chceme dělat i taková nezávislá videika ke každé skladbě, ale nějaký oficiální klip bude také, jen najít čas. Nabídky od režisérů máme, teď záleží na dohodě.

 

4.května jste v Liberci zakončili jarní turné, které jste jeli společně se 100°C a Nicelandem. Jak byste turné zhodnotili? Máte nějaký zajímavý zážitek?

Looky: Zážitků je spousta! Vlastně jsme to s touhle partou jeli hlavně kvůli zážitkům – byla to taková zážitková turistika! Zvláště s Nicelandem a jeho managerkou Martou jsme se tak stmelili, že se nám už opravdu stýská a plánujeme společně zase jeden koncert, který se koná už teď v pátek 29.6. v Letech u Dobřichovic.

 

Na české scéně jste už nějaký ten pátek. Co považujete za svůj největší kapelní úspěch?

Looky: Že ještě existujeme a funguje to. Mnoho takových jako my už to vzdali:)!

 

Jak podle Vás vypadá ideální den?

Looky: Vzpomínám si na takové dny v době mého bohémského života. Vstávat na reprízu AZ kvízu (12:00), po premiéře AZ kvízu (17:00) odcházet z domu, přijít na další reprízu AZ kvízu (04:00). AZ kvíz opravdu reprízovali dvakrát:)!

 

Máte ještě něco, co by mělo v rozhovoru zaznít?

Looky: Jak na to koukám, tak z mé strany toho tady zaznělo až příliš:)!

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů!