„Křest byl prostě peklo,“ vzpomíná Pepa z Mimo Realitu

zdroj: archiv kapely

 

Asi každý z nás někdy zažil pocit, kdy si připadal jako odtržený od reálného světa. Kapela, kterou jsme protentokrát vyzpovídali v rozhovoru, si tento stav dokonce dala do svého názvu – jmenují se Mimo realitu. O jejich novém EP, plánech do budoucna a mnohém dalším nám vyprávěl jejich frontman Pepa.

 

Kapela Mimo Realitu vznikla v roce 2009, nicméně složení kapely nebylo vždycky stejné jako teď. Jaký byl důvod měnit sestavu?

My jsme sestavu neměnili úmyslně nebo cíleně. Náš první basák je pořád náš velkej kámoš. Stalo se ale prostě to, co se určitě stává i v jinejch kapelách a sice, že Jožin nestíhal školu a kapelu tak, jak by chtěl, takže na jeho místo přišel Petr. Největší impulz k tomu začít pořádně makat bylo to, že jsme začli hrát konečně ve čtyřech, když přišel David. Na kytary jsme spolu hráli už jako malí kluci, takže si hudebně dost rozumíme a máme podobný nápady. Celkově se nám v tomhle složení hraje fakt skvěle.

 

Už název skupiny napovídá, že jste parta výrazných osobností. Proč právě Mimo Realitu?

Já už ani nevím, kdo to plácnul. Tenkrát jsme prostě seděli v naší první zkušebně, která byla u nás doma, a najednou to z někoho vypadlo☺! Později jsme zjistili, že se tak jmenuje jeden díl Červenýho trpaslíka, což nám udělalo radost, protože jak můžeš slyšet třeba v songu Hvězdný války, jsme parta sci-fi geeků, co tyhle kulty uznávaj ☺!

 

Měl jsem tu čest vidět několik vašich vystoupení a musím uznat, že něco takového jsem opravdu ještě neviděl. Kde se ve vás bere taková spousta energie?

Hudba, kterou děláme nás prostě baví, na každej koncík se těšíme a chcem si ho užít na 100%. Když pak před sebou vidíš aspoň pár lidí, kteří se bavěj, tak tě to neuvěřitelně nakopne.

 

V minulých dnech jste na domácí půdě v Roudnici nad Labem pokřtili své nové EP Nezapomeň, které čítá celkem 5 songů. Povedl se křest?

Křest snad ani líp vyjít nemohl. Lidí přišlo strašně moc, parádně podpořili i kapely před náma, ale to, co předvedly během našeho setu bylo nezapomenutelný, prostě peklo…ještě jednou díky všem!

 

Zřejmě nejvíc na mě zapůsobila píseň Nad tónama, ve které se mísí chytlavá melodie s velmi pozitivní náladou. Dalo by se říct, že jste takovou pozitivní kapelou?

Jsme rádi, že naše hudba vyvolává v lidech dobrou náladu. Je fajn, když se kapele podaří přenýst nějaký emoce z jejich songu na lidi. Když se na tebe lidi smějou, je to super.

 

K písni Nezapomeň jste již dříve natočili velmi zajímavý akustický klip. Bylo všechno opravdu plánované nebo trochu zasáhla i náhoda?

Domluvený bylo snad jen počasí a midichloriany toho Jediho…Ne vážně, myslíš, že jde něco podobnýho naplánovat?☺

 

Máš pravdu, to asi vážně nejde☺Jaké máte plány do budoucna? Vyprodávat stadiony a obklopovat se davy fanynek?

Hlavně chceme co nejvíc hrát, makat na sobě, vymejšlet nový songy. Jasně že jsme šťastný, když hrajem pro hodně lidí, ale důležitější je, aby se na našem koncíku lidi bavili i když jich přijde třeba jen pár.

 

Co bys na závěr vzkázal čtenářům I-kliku?

Choďte na koncerty a podporujte kapely! Ve volný chvíli čekněte náš Bandzone a Facebook. Stahujte songy, sdílejte, lajkujte…a buďte mimo realitu☺!

 

Díky za rozhovor!

https://www.facebook.com/mimorealitu

http://bandzone.cz/mimorealitu

http://www.youtube.com/user/MimoRealitu