Skupina BLUR má dvě nové skladby. Zveřejní je prostřednictvím twitterového profilu v pondělí 2.7.2012!

zdroj: archiv kapely

 

Legendární britpopová formace složila dvě novinky u příležitosti vystoupení v Hyde Parku, které se uskuteční 12.8.2012. Koncert je beznadějně vyprodán.

 

Písně Under The Westway a The Puritan skupina na Twitteru zahraje živě v 7:15 našeho času. Adresa profilu je twitter.com/blurofficial. Poté, co Blur uvedou první skladbu, bude následovat rozhovor a zhruba o hodinu později dojde na druhou novinku. Obě skladby pak budou k dostání v digitálních obchodech s hudbou a 6.8.2012 vyjde na značce Parlophone speciální limitovaný sedmipalcový singl s oběma nahrávkami.

V červenci se příznivci kapely navíc dočkají reedic všech sedmi alb Blur. Desky vyjdou jako 2CD ve sběratelských edicích s nejrůznějším bonusovým materiálem, k dispozici bude rovněž velmi speciální box s 21 disky!

 

Připomeňme, že Blur patřili k nejvýraznějším představitelům tzv. britpopové vlny, která ostrovní scénu ovládla v devadesátých letech. V roce 1995 se Blur utkali o pomyslný britpopový trůn s konkurenčními Oasis v souboji vyvolaném anglickými médii – obě kapely vydaly ve stejný den nové singly. „Britský šampionát těžkých vah“, jak událost nazval hudební týdeník NME, vyhráli Blur, když prodali 274 tisíc kopií singlu Country House za jediný týden.

 

Zatím poslední studiové album Blur nazvané Think Tank je z roku 2003. Poté se skupina rozpadla a až do roku 2010 její členové působili samostatně. Zpěvák Damon Albarn založil Gorillaz či projekt The Good, The Bad And The Queen, kytarista Graham Coxon zase vydal několik sólových alb. V dubnu 2010 Blur natočili v původní sestavě píseň Fool’s Day, která vyšla na vinylovém singlu na podporu malých kamenných obchodů s hudbou v rámci tzv. Record Store Day. Letos byli Blur oceněni na výročních cenách Brit Awards, kde získali titul za celoživotní přínos muzice.