Hentai Corporation: Na tvorbu nových věcí není moc čas, ale když nový klávesáci odjedou k mámě, staré jádro může tvořit!

Počátkem roku vyrazil fanouškům dech klávesák Hentai Corporation František Koucký, který ohlásil odchod z kapely. Pro kapelu, která na podzim vydala novou desku, odjela úspěšnou tour a na tu jarní se teprve chystá, to byla velká rána. Nejen o tom, jak probíhá výběrové řízení na post klávesáka, ale i o chystaném turné a nových projektech jsme si povídali se bubeníkem  Zdendou Šťávou.

 

Je to pár měsíců, co jste vydali album Intracellular Pets, jaké jsou ohlasy od fanoušků?
„Joooo!, super, paráda, málo tvrdý, vyměklá hnida to je, miluju je!“ Asi tak nějak to je.  Každopádně jsme rádi za každou reakci, i tu negativní. Ta deska by měla vyvolávat pocity a je jedno jakého směru.

 

Pracujete už na něčem novém, nebo si dáváte v tvorbě desek pauzu?
Teď jsme ve víru zkoušení s novými klávesáky, tudíž na tvorbu nového materiálu nezbývá moc času. Ale když někdy kluci (klávesáci) potřebují místo zkoušek jít na kuře k mámě, staré jádro opět tvoří. Ale je to zatím takový poloprd.

 

Na přelomu roku ohlásil odchod z kapely klávesista František Koucký, jaká poté panovala v kapele nálada?
Někdo pálil kartičku do knihovny, někdo začal znovu pít a někdo na truc pít nepřestal. Samozřejmě nás to všechny mrzí, ale každý smrad je potřeba vyvětrat.  Fandovi přejeme jen to nejlepší a určitě přijde čas, kdy se zase potkáme u piva a začneme hlásit blbý fóry.

Jak probíhalo “výběrové řízení“ na post nového klávesáka? Musí mít nějaké speciální dovednosti, kromě hraní pochopitelně ..?.:)
Tak především se vše vyhlašovalo v podlimitním režimu. Základem bylo prokázat základní způsobilost, a sice, nebejt zm*d. Nebyli jsme na ty lidi zbytečně tvrdý a tak to všechno stačilo prokázat formou čestného prohlášení a kláním v pití piv.

 

Za čtrnáct dní vyrážíte na tour Intracellular Pets nám spadla (kdopak nám ho postaví), měl Adoš dostatek času na to s Vámi zkoušet?
Adoš má tu výhodu, že celý turné začíná Dave Tichý, každopádně chystáme malý překvápko na pražský koncert. Jinak snažíme se zkoušet čtyřikrát do týdne, aby vše bylo v cajku. Adoš už na live session prokázal, že to bude v pohodě. Má svůj styl a tak to má být.

 

 

Na turné vyrážíte s kapelou The Atavists, co vás právě na téhle kapele baví?
Kluci dokázali, že i když jsi hrál v Ready Kirken, je s tebou řeč. Prostě si rozumíme, konceptuálně ta kombinace kapel dává smysl. Oni jsou ti nadaní a my ti teplí…

Termíny jarního turné

02. 03. 2018 Kutná Hora, Česká 1
03. 03. 2018 Pardubice, Žlutý Pes
09. 03. 2018 Ostrava, Barrák
10. 03. 2018 Zlín, Fénix
20. 03. 2018 Brno, Fléda
21. 03. 2018 Olomouc, S-Klub
24. 03. 2018 Praha, Akropolis (ŽN)
28. 03. 2018 Plzeň, Pod Lampou