Písničkářka Veronika Wildová představuje skladbu a klip Krásnější ženy!

Sedmadvacetiletá písničkářka Veronika Wildová představuje svůj v pořadí pátý videoklip. Opatřila jím svou novou skladbu Krásnější ženy a vyráží s ní na cestu od teskné hudby k zásadně veselejší.

 

„Než jsem napsala písničku Krásnější ženy, měla jsem potřebu se v hudbě pořád za něco schovávat. Psala jsem hluboké a smutné skladby, až mi jeden muzikant, kterého si vážím, řekl, že se to nedá poslouchat. Tak mě naštval, že jsem o tom přemýšlela a dospěla k závěru, že vlastně nevím, jak se dál v hudbě schovávat a ještě přitom svou tvorbu vylepšovat. Tehdy jsem se rozhodla napsat písničku, která vyzní tak, jako bych holkám v kavárně vyprávěla zábavnou historku. Za pár hodin vznikla skladba Krásnější ženy. Je to takový seznam dámských obav o to, jestli jsou dost hezké a štíhlé, a jestli náhodou nezůstanou v samy do konce života. Podle toho zní i hudba,“ přibližuje příběh písně Wildová.

 

Scénář k videoklipu napsala společně s tvůrci z produkční skupiny Black & Gold. Producentem klipu a režisérem je Jereme, kameramanem a střihačem David Pacholík. S tímto týmem natočila Wildová i předešlý videoklip k písničce Hvězdy.
„Krásnější ženy je skladba, kterou jsem napsala pro radost svou i pro radost posluchačů. Je to jedna z mých prvních skladeb, které jsem psala s lehkostí, humorem, a její výslednou produkci si vyloženě užila,“ prozradila Wildová, která svůj nejbližší koncert odehraje 13. dubna v Říčanech u Prahy, v klubu K2.

 

Veronika Wildová je 27 letá písničkářka z Prahy. V roce 2016 strávila půl roku ve Spojených státech, kde v místních klubech a na open-mic večerech zkoušela štěstí se svojí českou i anglickou tvornou. Kvůli nebývalému stesku po rodině se vrátila, aby dala dohromady čistě český repertoár a svoji novou doprovodnou kapelu Divoko. O cestě za oceán napsala a vydala píseň „Hvězdy“ a vzápětí se pustila do právě vydaného singlu „Krásnější ženy“, vyprávějícího o tradičních ženských obavách. V současné době plánuje koncerty po Česku a zejména ve Středočeském kraji, kam to má nejblíže.