Rozhovor:  ,,Na dnové desce je vyrovnaná kvalita skladeb a jsou tam I gute melodický linky, tzn. stárnem,“ říkají Hentai Corporation

Kapela Hentai Corporation vydává po několika měsíční prodlevě album Intracellular Pets. Deska vychází v pátek 27.10. a ve stejný den proběhne i její křest v Paláci Akropolis. Ještě před samotným křtem jsme se kluků zeptali na pár otázek. 

 

Po několika měsíčním odkladu je album Intracellular Pets konečně hotové, co Vám tak trvalo?

Instrumentál byl nahranej už na podzim minulýho roku, ale Ráďu postihly depky, tak se to celý muselo posunout, nebyla energie především na texty, plus probíhaly i duševní turbulence.

 

Kdo všechno na albu dělal?

Majoritu nápadů přinesl Péťa a Fanda, zbytek se dodělával jamem ve zkušebně, texty potom fifty fifty Radek s Fandou. Hosti potom byli Terka Kovalová na cello a pískot barda Aleše Bajgera, který desku produkoval, o mix a master se postaral Petr Slezák.

 

V čem je vaše nové album jiné oproti The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage. Nezdá se vám, že Intracellular Pets je trochu krátký název?

Zvuk je nepřeprodukovaný, ryzí, pravdivý, žádné ultra skopičiny. Taky nám přijde, že je vyrovnaná kvalita skladeb a že jsou tam I gute melodický linky, tzn. stárnem, jak Kutil Tim s Halinou Pawlovskou. A bylo by trapný dvakrát vstupovat do stejný řeky s fintou dlouhýho názvu. Byla ve hře I varianta, že by se deska jmenovala Ť (čti jako písmenko ť, pozn. redakce NeiReport)

 

Nové skladby jste si jeli v září otestovat do zahraničí…jaké jsou první ohlasy?

Vynikajúcnééé, hlavně teda ozvěny prázdných sálů (smích).

 

 

Můžete porovnat domácí a zahraniční hudební scénu, v čem jsou rozdíly?

Tak to by vydalo na jednu vědeckou kariéru – nalézt lišící se parametry a jejich důvody. To necháme vzdělanějším kolegům, kteří se touto problematikou zaobérajou.

 

Proč jste se rozhodli pro křest zrovna v Paláci Akropolis?

Tradice. Nikde jinde ti tak krásně nerozkopou ledviny, až se z toho posereš a je nám tam dobře.

 

Můžeme se těšit na nějaké hosty na křtu CD? Na koho?

Hosti nebudou, páč je to trapný jak smrt si neustále někoho zvát na křty. Pokřtíme si to sami myslivcem a becherem.