FOTOREPORT: Harlej v Retro Music Hall
Původně pouze fanklubácká akce se změnila na vzpomínku  na loňskou oslavu dvacátých narozenin Harleje v Lucerně. Akce byla přesunuta do Retro Music Hall. Půl hodiny před začátkem koncertu Retro praskalo ve švech a dav netrpělivě skandoval Harlej, Harlej, Harlej. Chvilku po osmé hodině jsme se dočkali! Na pódiu se objevují Tonda Rauer, Tomáš Hrbáček, Kolinss Milan Hoffmann a Libor Fanta a spouští všem dobře známé: „Tak tady máš bože, co jsi chtěl a nedělej žes mě neviděl. Radši to přiznej hned – já jsem se ti moc nepoved“ a lidi včetně mě se dostávají do transu a s rukama nahoře řvou „Hej, hej, hej!, já jsem zfetovanej“.
Atmosféra je od první minuty neskutečná. Několik set lidí zná každou píseň nazpaměť a nadšeně zpívá společně s Tomášem slovo od slova, sloku od sloky. Atmosféra se hodně podobá té v Lucerně, což je neskutečné. Harlej do lidí pere všechny známé pecky jako Dětský hřiště, Malá nevěrná holka, Na prodej, Pověste ho vejš atd. Po pár písničkách Tomáš Hrbáček odchází a na pódiu se za ohromného řevu objevuje jeden ze zakládajících členů Harleje ikona a miláček publika Vláďa Šafránek. Všem je jasné, že přijde pecka Toník a Vládík. Ještě než se dá Vláďa do zpěvu tak si dav hlasitým skandováním „Tonda, Tonda“ vyžádá všem dobře známé: „Já jsem Toník Rauerů A jsem úplně sám. Ztratil jsem se tady v Praze. Adresu neznám. Jsem sám. Úplně sám“. 
Hned potom rozpoutá peklo Vláďa Šafránek peckama jako Jalovec, Zrzi zrzi, Italská a Tak jdem dál. I když už není Šafránek členem Harleje, lidi ho zbožňujou a užívaj si každou minutu, kdy je na pódiu. Svůj set písní zakončuje nádhernou baladou a pro mě jedním z nejlepších songů od Harleje, Odcházím. Společně s ním si jí zazpívá i Tomáš Hrbáček a pro spousty z nás je to hodně emotivní zážitek. Za obrovských ovací se Vláďa loučí a na pódiu zůstává Tomáš Hrbáček a pokračuje ve výborně rozjeté šou. Přicházejí hity Než to s náma půjde ke dnu, Z Cuby kiwi, Kulisácká, Kapitán Morgan, Proměna a došlo i na novinku Hodný holky zlý kluky chtěj. Nejemotivnější zážitek pro všechny přichází stejně jako v Lucerně při písni Proč pocit mám, kdy konec songu provází nekonečný chorál óóó óóó óóó a nejeden z nás při vzpomínce na Lucernu zatlačí slzu.
Samozřejmě nechyběl ani tradiční Svařák a celý večer zakončily písničky Vostuda a Přirození. Harlej sklidil bouřlivé ovace a Tonda Rauer v návalu emocí sundavá tričko a hází ho do davu, ve kterém se strhává bitva o cenou relikvii z koncertu. Celý koncert proběhl skoro na den přesně rok od legendární Lucerny. Z koncertu odchází všichni plní emocí a vzpomínek na nevšední zážitek s Harlejem. Večírek v Retro Music Hall se vydařil na výbornou a dlouho se na něj bude vzpomínat…