Kamil Střihavka se svými hosty vystoupil tradičně v Retro Music Hall

První listopadový večer se sešli v Retro Music Hall všichni příznivci Kamila Střihavky na již tradiční koncert. Chvíli po osmé hodině vystoupila kapela Smoketown Fellows, složená z mladých hudebníků, aby všechny přítomné naladila na hlavní hvězdu večera. Po krátké přestavbě už na scénu nastupují Leaders! v čele se skvěle naladěným a věčně se usmívajícím Kamilem Střihavkou. Dámy těsně pod podiem natahují ruce a skvělá rocková show může začít. Starujeme s  Kruhy v obilí, abychom se přes další písně přenesli Konečně domů (správný název písně je Konečně doma), no a přichází Kovboj z Teplic. V sále to vře a notoricky známou píseň zpívá celý sál. Hned nástedující písní je pecka Woo-Doo a přichází první host večera – skvělý klávesista a zpěvák Roman Dragoun. Ve druhé písni, kterou jsme slyšeli, zazněly verše jeho otce, které sám zhudebnil. Tato píseň byla pro mě opravdu silným zážitkem, který umocnila kapela Leaders!, když se v závěru písně k Romanovi přidala. V komorním duchu pokračoval dále i Kamil Střihavka písní Když se snáší déšť.

 

V závěrečné části koncertu Leaders! odložili své elektrické nástroje, chopili se akustických kytar, bubeník Patrik Sas kachonu, a předvedli malou ochutnávku toho, co chystají na Vánoce – tedy akustickou verzi koncertu. Slyšeli jsme píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar, zaranžovanou právě do „neelektrické“ verze s doprovodem příčné flétny.

 

Na úplný závěr koncertu si Kamil Střihavka pozval na podium druhého hosta, svého souputníka a kamaráda, vynikajícího kytaristu Michala Pavlíčka, a odehráli spolu tři závěrečné pecky Černá růže, Holka čapni draka a Země vzdálená. Neméně skvělá byla po celou dobu koncertu kytarová sóla člena kapely Leaders! Petra Henycha, basa Martina Ivana a klávesy Štěpána Eliáše. Lidé nadšeně tleskali, pískali a nechtěli se smířit s koncem. Doslova jsme si vydupali dva přídavky, z nichž druhá píseň od AC/DC Highway to hell nenechala nikoho stát v klidu a spolu s Kamilem skákala celá Retro Music Hall.

Musím říct, že Kamil Střihavka je nejen majitel velkého hlasu a skvělý zpěvák, ale především vtipný, charismatický a milý člověk. A jistě mi to potvrdí nejen fanynky, co stály v prvních řadách, ke kterým se Kamil choval jako opravdový gentleman. Těším se na jeho koncert, tentokrát v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami 23.11.2016, který bude jiný už jen tím, že se odehraje právě v divadelním prostředí.