Kamil Střihavka zahájil akustické turné a hned měl standing ovation

Ve stedu 23.11. se před sedmou hodinou naplnilo Divadlo A.Dvořáka v Příbrami velkým očekáváním. Kamil Střihavka se svými Leaders zahajovali na tomto místé své Vánoční akustické turné.

Hlavní hlediště bylo zaplněno do posledního místa, když na podium nastoupila kapela a zahrála první písničku instrumentálně. Poté už přišel i Kamil a rozjel se svými „Lídry“ večer plný známých pecek v komornějších úpravách. Z lehkých jazzových harmonií byli nadšeni i posluchači, kteří tento žánr nepreferují. Kapela byla obohacena o perkuse, příčnou flétnu, saxofon a o steel kytaru. Kamil Střihavka si celý večer uváděl sám, mile a se vtipem sobě vlastním.

 

Přestože byl celý koncert akustický, dostalo se nám ještě „akustičtější“ verze, v písni z muzikálu Jesus Christ Superstar, kdy bubeník Patrik Sas opustil svou soupravu a usedl na kachon a basák Martin Ivan se chopil španělky. Před touto muzikálovou árií Kamil předvedl, jak skvěle má po těch letech roli nacvičenou. Typickou „ježíšovskou“ pózu předvedl všem divákům a sklidil obrovský aplaus. A protože – jak sám říká – mají jeho Leaders koule, splnil si svůj sen a zazpíval úžasný cover Starway to Heaven. Komorní předehra, ve které znělo typické kytarové sólo, byla doplněna o dvě altové zobcové flétny, aby se pak během písně rozvíjela dál a dál až do podoby známé rockové pecky. Z této písničky šel mráz po zádech určitě nejen mě.

 

Kamil Střihavka svůj akustický koncert obohatil i o krátkou povídku Williama Saroyana, amerického básníka, prozaika a dramatika, která měla na první pohled vtipnou pointu, ale pozornějšío posluchače jistě dovedla k zamyšlení. Nebudu ji prozrazovat, návštěvníci dalších akustických koncertů o ni určitě nepřijdou!

Nebylo možné skončit koncert, aniž by nezazněla píseň Země vzdálená. Kapela své fanoušky nezklamala a spolu s muzikanty zpívalo celé divadlo. Za svůj koncert si kluci (a dáma – perkusistka Markéta) vysloužili standing ovation.

Z koncertu jsem odjížděla nadšená, Kamil Střihavka a Leaders mě asi nikdy nezklamou, ať už je to ve velkých halách, menších klubech nebo v divadlech. Vždycky v jejich hudbě najdu něco nového a hlas Kamila mi prostě asi sedne kdykoliv.