Další jména Grape festivalu 2015: Foals, Sigma, Selah Sue, MØ a Balthazar!

Nová zahraniční jména přináší Grape festival, který se uskuteční 14.-15. 8. ve slovenských Piešťanech. Na letišti návštěvníci uvidí inde rockové Foals, multižánrovou Selah Sue, divoženku MØ drum & basovou dvojici Sigma i kytarovku Balthazar.

 

Britská kapela Foals má za sebou tři studiová alba a v tomto roce plánuje vydat čtvrté. Parta z Oxfordu v čele s charizmatickým zpěvákem Yannisem Philippakisem má na svém kontě celou řadu hitů a ocenění v prestižních anketách. U nás již vystoupili, a to v rámci festivalu Rock For People v roce 2013, na Slovensku půjde o premiéru a splněný sen mnoha tamních hudebních fanoušků.

 

Belgický zázračný hlas – Selah Sue. Mladá, autentická, talentovaná a nenapodobitelná. Žánrově se pohybuje na pomezí soulu, funku, reggae i rocku. Mezi její největší fanoušky patří i hvězdný Prince, takže víc o ní ani netřeba dodávat.

, vlastním jménem Karen Marie Ørsted, je jedním z největších talentů Skandinávie. Moderní elektropop v jejím podání, umocněný skvělým pódiovým vystoupením, si podmaňuje stále více fanoušků. Slovensko ji v rámci festivalu přivítá již podruhé a bude se opět na co těšit.

 

Zásadním drum & bassovým jménem na Grape festivalu bude britská Sigma, kterou tvoří Cameron Edwards a Joe Lenzie. V rámci jejich show předvede DJ set, který doplní hostující MC. Sigma je na scéně od roku 2006, své tracky vydávali na známých labelech jako Hospital Records, Breakbeat Kaos a 3Beat Records a kromě jejich skvělých remixů musíme zmínit také zásadní taneční skladby roku 2014, kterými jsou Nobody To Love (s neuvěřitelnými 121 miliony views na YouTube) i Changing (s hostující zpěvačkou Palomou Faith, čerstvou držitelkou Brit Awards v kategorii britská zpěvačka roku). Tyto skladby atakovaly první příčky evropských hitparád.

 

Posledním oznámeným interpretem je belgická kapela Balthazar. Indie popové skladby podpořené houslovými party a dvěma zpívajícími frontmany dělají z této skupiny to nejzajímavější, co může v rámci kytarovek tato země nabídnout. Jejich koncerty mají vždy elektrizující atmosféru.

„Foals a MØ si fanoušci na fóru našeho webu doslova vyprosili a je fajn, že se nám tyhle dva interprety v tomto roce konečně povede přivézt. Samozřejmě nás i baví a máme z toho proto velkou radost. Selah Sue je takový hudební zjev, který by měl chtít snad každý festival. Když nás tedy oslovil její management, neváhali jsme ani vteřinu. A co se týče Balthazar, ty jsme chtěli už v minulém roce, protože jsme sami fanoušky téhle kapely. Po jejich loňském vystoupení v Praze jsme si řekli, žo to musíme zkusit znovu a podařilo se,“ vysvětluje jeden z hlavních organizátorů Ján Trstenský.

 

Již oznámená jména: Netsky live, Triggerfinger, Kadebostany, BRNS, Tata Bojs, Wild Tides, Monokino Kino a další.

 

Více informací na www.grapefestival.sk