Grape festival 2015 oznamuje první jména!

Festival Grape zveřejňuje první jména a hned čtyři z nich jsou z Belgie. Na piešťanském letišti se 14.-15. Srpna představí belgiční interpreti Netsky live, Triggerfinger, BRNS, Intergalactic Lovers a ze Švýcarska přijde kapela Kadebostany.

 

„Jsme rádi, že už můžeme představit první zahraniční účinkující. Tento rok se jejich počet navýši na patnáct až šestnáct. Chceme dát větší prostor zajímavým mladým zahraničním kapelám, které se ná líbí a párz nich také teď představujeme. Také jsme rádi, že jsme potvrdili belgického producenta Netsky, který odehraje svoje vystoupení s live kapelou,“ říká za organizátory festivalu Janči Trstenský.

 

Belgičan Boris Daenen aka Netsky patří k nejvýznamnějším drum & bassovým producentům na světě a je výraznou součástí stáje Hospital records, se kterou podepsal smlouvu v roce 2009. O rok později vydal svůj debut s jednoduchým názvem Netsky. V roce 2012, po skvělých remixech pro Pendulum, Swedish House Mafia nebo Ruska, vydal studiovou dvojku a začal koncertovat s kapelou. Projekt „live“ vyprodává haly po celé Evropě a úspěchy přicházejí i na největších festivalech jako Glastonbury, Rock Werchter nebo Pinkpop. Loni se také představil na festivale Rock For People a sklidil skvělou odezvu. V minulém roce získal nominaci za best live act ve svojí domovské krajině a zároveň se vrátil do studia, kde začíná připravovat třetí album. Nové skladby představí už i na Grape festivalu.

Rocková trojice Triggerfinger patří v Belgii ke zkušeným a uznávaným kapelám. Mají za sebou čtyři studiová alba. První vydali v roce 2004 a zatím poslední v dubnu roku 2014. Po těžších začátcích se kapela postupně propracovala na úplnou špičku belgické scény. Úspěšný byl zejména rok 2012, kdy Triggerfinger získali na Belgian Music Industry Awards hned čtyři ocenění – Skladba roku, Kapela roku, Nejlepší alternativní kapela roku a nejlepší koncertní kapela roku. Jejich koncerty jsou vždy nezapomenutelným zážitkem, o čem se budeme moci přesvědčit poprvé také na Slovensku.

Jeden z největších objevů poslední doby na alternativní scéně nese záhadný název Kadebostany. Pocházejí ze Švýcarska, ale podle jejich slov jsou vyslanci státu Kadebostan. Kombinace elektroniky, dechových nástrojů, retro zvuku a indie-popu, která je podpořená skvělým ženským vokálem a propracovaným live vystoupením, slibuje skvělý koncert. Jeden z černých koní festivalu.

 

BRNS pocházejí z Bruselu. Charakterizuje je experimentální až hypnotický zvuk, neoposlouchané melodie a skvělý koncertní projev. Na Slovensku byli v roce 2013 na festivale Waves, kde si získali srdce mnoha fanoušků. Minulý rok vydali úspěšný druhý album Patine, ze kterého odehrají většinu skladeb na svém vystoupení v Piešťanech.

Poslední belgickou kapelou jsou Intergalactic Lovers. Čtveřice v čele se zpěvačkou Larou Chedraoui přinese na letiště svěží kytarový indie-pop okořeněný prvky folku. Kapela doteď vydala dvě studiové desky, ta poslední Little Heavy Burdens vyšla v roce 2014. Po výborném loňském pražském koncertě se představí v létě také slovenskému publiku.

 

Více informací na www.grapefestival.sk