Ex-členové A Banquet se hlásí s Rituály a singlem Příměří!

foto: Jan Nožička

 

Po oficiálním ukončení nadějných A Banquet loni v srpnu nastupují Rituály – nový společný projekt baskytaristy Michaela a bubeníka Richarda. Rituály chtějí oslovit hudební scénu českými texty a ubírají se rockovějším směrem. Právě přichází s novým singlem Příměří, k němuž natočili také videoklip.

 

Příměří je absolutní novinka čtyřčlenné party Rituály, která na rozdíl od A Banquet vsadila na mateřský jazyk a vnukla své tvorbě jiný hudební nádech. O produkci singlu se postaral Michael ve spolupráci s producentem a hudebníkem Borisem Carloffem. Videoklip pak natočil talentovaný Michal Skořepa.

„Píseň Příměří je o neshodách ve vztahu, o věčných rozchodech a následném udobřování. Celé jsme to pojali jako paralelu k válce a jako odraz celkového dusna, co teď ve světě panuje,“ přibližuje singl Michael.

 

Michaela Váchu coby frontmana, který se ujal hlavního zpěvu a také kytary, a Richarda Spilku v pozici baskytaristy doplňuje klávesista Marek Palas. Za bubny usedl Tomáš Blažík. „Chceme dělat hudbu, která nám na české scéně chybí. Hudebně stavíme na odkazech 90.kovýho rocku a popu a současné ostrovní scéně,“ přibližují svou tvorbu Rituály.

 

Skupina na jaře vystoupí v rámci plánovaného mini turné poprvé live společně s novou kapelou Tuzexe ze Sunshine s názvem Smrtislav.

 

Novinky sledujte na: www.facebook.com/ritualyritualy