Rituály a Smrtislav vyráží na mini tour!
4.3.2015
20.00
5.3.2015
20.00
4.4.2015
20.00
10.4.2015
20.00

foto: Rituály_Jan Nožička

 

Smrtislav a Rituály – dva nové projekty hudební scény, které se rozhodli zpívat v češtině a inspiraci čerpají v devadesátkovém rocku a popu. Poté, co se ohlásili svými hudebními novinkami, vyráží na společné mini tour, které odstartuje už 4. března v Plzni. Rituály zde navíc čeká úplně první veřejný koncert. Za oběma projekty však stojí zkušení muzikanti.

 

„Nápad vyjet na společné koncerty vzešel od Tuzexe, my jsme se toho chytli a řekli si, že nás to aspoň dokope začít hrát live,“ uvádí Michael Vácha, frontman Rituálů. Tuzex Christ stojí v čele kapely Smrtislav, známý je však i z dalších kapel jako Sunshine, Vanessa, Scissorhands a Super Tuzex Bros. Dále ho doprovází Jakub Zachoval (Lus3), baskytarista Tomáš Jungvirt (Landmine Spring a Fly Fly Fly) a bubeník Michal Mach (City Lights). Prozatím kapela zveřejnila čtyři skladby v podobě EP, které je dostupné ke stažení zdarma v digitálním formě na oficiálních webových stránkách SMRTISLAV. První videoklip vznikl na singl „V noci se mi zdálo“.

Projekt RITUÁLY vznikl po rozpadu A Banquet, Micheala Váchu, který se od baskytary postavil za mikrofon a kytaru, doprovází bývalý bubeník Richard Spilka, nyní baskytarista. Skupinu doplňuje klávesista Marek Palas a bubeník Tomáš Blažík. Rituály představili své prvotiny již loni. Nyní uvádí svou novinku s názvem „Příměří“.

Obě skupiny svým posluchačům nabízí české melodické texty a slibují, že do těch svých „prvních“ koncertů dají všechno.

Data a místa koncertů:

4. 3. 2015 – Plzeň – Anděl Music bar

5. 3. 2015 – Praha – Rock Café

4. 4. 2015 – Brno – Fléda

10. 4. 2015 – Kladno – Poldofka

 

Novinky sledujte na:

www.facebook.com/ritualyritualy

www.facebook.com/smrtislav