Naděje české scény Rituály a MONNA vystoupí společně v Rock Café

Rituály a MONNA jsou projekty, o kterých už v hudebních vodách bylo možné něco zaslechnout. Nyní spojily své síly a 20. května v Rock Café uvedou společný koncert. MONNA jako bonus představí svůj nový klip k písni Ain´t No Wonder. Večer je pojatý multižánrově a odstartuje ho hardcorová parta CTM.

 

Rituály oslovují hudební scénu českými texty a ubírají se rockovým směrem. „Chceme dělat hudbu, která nám na české scéně chybí. Hudebně stavíme na odkazech 90.kovýho rocku a popu a současné ostrovní scéně,“ přibližují svou tvorbu Rituály. Jde o mladou kapelu, jejíž zrod vzešel díky rozpadu skupiny A Banquet. Jako kapela fungují velmi krátce, ale i za tak krátkou dobu mají za sebou už své první mini tour.

 

„Po několika týdnech se vracíme zpátky do Rock Café a doufáme, že to bude stejná pařba jako minule! Stále makáme na nových songách, z nichž nějaký určitě zahrajeme,“ slibuje frontman Michael Vácha.

 

Rock-soulová kapela MONNA je charakteristická dravostí, tajemnem, energií i vášní. Přináší na českou scénu čerstvou rozmanitou a osobitou tvorbu se zahraničním rozhledem. „Jde o oživení domácího hudebního rybníčku, který to tolik potřebuje. Celkový projev skupiny se dotýká takových ikon, jako jsou např. Guano Apes či Paramore. Nicméně místo prostého napodobování jsme spíše tečnou jejich oběžné dráhy,“ popisuje uskupení kytarista Tomáš Chrudimský.

 

V rámci večera pětice MONNA promítne svůj nový videoklip Ain´t No Wonder, jehož premiéra proběhla na hudebním webu iReport. Režie se ujal David Rubek, který spolupracoval například s Michalem Kocábem nebo skupinou Mydy Rabycad. „Při natáčení se na place vytvořila úžasná atmosféra. Byla to čistá radost a spontánnost, což bylo přesně to, o co nám šlo a o čem je písnička Ain´t No Wonder“. Za takovou atmosféru v Rock Café bych byla vděčná,“ přibližuje natáčení zpěvačka Dana Yousifová.

 

Rituály představili své prvotiny (Stín perutí, Ozvěny) už loni. Jejich nejnovější uveřejněná věc s názvem „Příměří“ vznikla v produkci Borise Carloffa a video pak pod dohledem Michala Skořepy.

 

Zahájení večera bude tvrdšího ražení, a to díky neobvyklé hardcorové partě CTM, která Rock Café odstartuje. Posledních deset let se tahle banda pohybuje napříč různými hudebními žánry. Nezná slovo konvence a jejím hlavním cílem je oslovit publikum a svézt se s nimi na jedné vlně, plné ostrých kytar a hutných beatů.

 

Novinky sledujte na: www.facebook.com/ritualyritualy; www.facebook.com/MONNA

Událost: https://www.facebook.com/events/1616764958557721/