ČEŠTÍ DOCTOR VICTOR JSOU DRUHOU NEJLEPŠÍ NOVOU KAPELOU NA SVĚTĚ!

foto: archiv_Doctor Victor

 

Česká kapela Doctor Victor je druhou nejlepší hudební skupinou na světě. Stříbrný titul v noci ze soboty na neděli vybojovala na světovém finále prestižní soutěže Global Battle of the Bands (GBOB) v Thajsku. Z necelé dvacítky kapel, které nejprve musely zvítězit v lokálních kolech v Austrálii, Nizozemí, Norsku, Řecku a dalších zemích, porazilo trojici muzikantů z Prahy pouze britské seskupení Firekind.

 

Doctor Victor tak jen o vlásek proklouzla hlavní výhra sto tisíc amerických dolarů, nahrávací časy ve světových studiích, management mezinárodního turné nebo zahraniční vydavatel. I druhé místo však kapele může pootevřít dveře do světa a na mezinárodní hudební festivaly. „První příčka nás opravdu minula o kousek. Dozvěděli jsme se, že v prvním kole hlasování porota vybrala Doctor Victor. Změnilo se to až po druhém kole, kdy se porotci přiklonili k Angličanům z Firekind, protože jsou údajně větší mainstream. Ale i tak je pro nás stříbro skvělý pocit,“ řekl z Thajska Miloš Burýšek, jednatel soutěže GBOB CZ s.r.o.

 

Na finálovém koncertě, který v městě Chiang Mai sledovaly stovky lidí a další diváci pak online na internetu, měla každá z dvaceti kapel možnost zahrát pouze 8 minut. To znamená, že jenom 2 skladby nakonec rozhodly o světovém vítězi. Doctor Victor si pro finále vybrali písničky Can´t Stop Rock´n´roll a Bastard.

Před takto důležitým vystoupením se trémě ubráníte jen těžko. Měli jsme ale spíše bojovnou náladu než trému v pravém slova smyslu. Stresující byly hrozně krátké časy na přestavbu a nachystání celé kapely. To vše se muselo vejít do 2 minut,“ popisuje zpěvák a kytarista Doctor Victor Vojta Bureš, který už s kapelou stihl udělat rozhovor pro MTV a další celosvětová média.

Umístit se ve světové konkurenci na druhém místě je určitě velký úspěch, kterého si neskutečně vážíme. Samozřejmě bez obrovské podpory GBOB CZ by to bylo všechno o hodně těžší,“ doplňuje Bureš.

 

Kapelu Doctor Victor, která sází na vlastní repertoár postavený na kytarových riffech, soulovém groovu, skvěle sezpívaných vokálech a image 70. let, čeká po návratu v Česku turné se skupinou Hentai Corporation a poté kolečko letních festivalů.

 

 

The Global Battle of the Bands (GBOB; globální souboj kapel) je největší mezinárodní soutěž hudebních skupin v současnosti, probíhající ve více než 35 zemích světa. Klání je už od roku 2004 otevřené všem kapelám bez ohledu na věk jejich členů či žánr, který skupina hraje. Poprvé v letošním roce se stage GBOB otevřela i kapelám české hudební scény. Registroval se do ní nakonec rekordní počet 380 souborů. Z patnácti formací, které se účastnily na konci roku pražského finálového večera, vyšla vítězně právě kapela Doctor Victor, která včera skončila na celosvětovém thajském finále na druhém místě. „Pro nás bylo Thajsko první velkou zahraniční zkušeností, vždyť to bylo první mezinárodní finále s účastí České republiky,“ doplnil Burýšek.