ROZHOVOR S KAPELOU KAŽDEJ ROCK JINAK!

Soutěž Startér Live XT3 vznikla v roce 2007 a je určená pro hudební kapely, které si chtějí zahrát před publikem ve známém pražském klubu XT3 a poměřit síly s ostatními kapelami z celé republiky. Ty nejlepší a nejpopulárnější pak mají možnost vyhrát i hraní na předních festivalech. V soutěži je důležité dostat co nejvíce hlasů od posluchačů/fanoušků na koncertě, ve finále pak o vítězi rozhoduje porota.

 

Ve Startéru Live XT3 čeká kapely Kvalifikace, Malá finále, Semifinále či Druhá šance a v závěru pak Velké finále.Do finále postupuje pět kapel ze Semi-finálových kol, Vítěz internetového hlasování a Červené eso. Soutěž tak získává obrovskou nestrannost a dává šanci jak kapelám mimo Prahu, tak kapelám, které nemají vlastní nahrávku nebo si chtějí v klubu zahrát a rovnou zasoutěžit.

 

Hudební server I-KLIK.CZ měl jako každý rok svůj podíl v porotcování a zároveň i na samotném rozhodování o vítězi. Na 4-5 místě se umístili kapely Bloody Donuts a Každej rock Jinak. Na třetím místě se umsítila kapela Sophie Chair. Největší boj byl mezi prvním a druhým místě…každopádně jen tak tak vyhrála kapela Instinct. Na druhém tedy skončila kapela Natřije! – která byla mimojiné i Červené Eso.
Nyní vám přinášíme rozhovor s jednou z finálových kapel.

 

Jak by jste ve zkratce představili a charakterizovali vaši kapelu?

Takže ahoj, my jsme Každej Rock Jinak. Jsme z Dobříše, je nám všem 17 a hrajem spolu přes 2 roky. Hrajem punk-rock, někdy i pop punk. Hráli jsme ve čtyřech, ale teď už jenom ve třech, protože náš bejvalej kytarista je feťák.

 

Jaký byl impuls či záměr se přihlásit do soutěže Startér Live XT3?

Hledali jsme koncerty, kde bychom si mohli zahrát, získat nový zkušenosti. Ten záměr nebyl vůbec v tom se zúčastnit soutěže jako takové, ale prostě si zahrát v klubu, kde jsme nikdy předtím nehráli.

 

Jak jste s výsledkem spokojeni a jaký to pro vás mělo přínos?

S výsledkem jsme mega-spokojeni a hlavně jsme s tim nepočítali… Prostě jsme najednou byli ve finále. Šli jsme do soutěže s tím, že si pojedeme jednou zahrát do Prahy, a dotáhli jsme to až do finále.

Přínosem bylo to pětikilo, 3 diplomy a dobrej pocit z úspěchu, kterej furt přetrvává.

 

Jaké máte plány, a co vás čeká následující sezónu, resp. příští rok 2014? 

Hlavní věc, kterou chystáme a na kterou se nejvíc těšíme je křest novýho céda. Doufáme, že by mohl proběhnout už někdy na začátku roku (leden, únor). Potom chcem udělat nějakej merch a hrát hodně koncertů.

 

Které kapely či umělci vás v rozvoji nejvíce ovlivnili?

To je různý. Každej posloucháme něco jinýho, ale když jsme začínali, tak jsme se snažili hrát klasickej rock, nebo klasickej punk, takže je dost možný, že náš všechny trochu ovlivnilo tohle. Tím myslim kapely jako Nirvana, Guns N‘ Roses, Visáči, fiXa. Máme ale rádi třeba i Avenged Sevenfold, který zrovna nejsou moc „klasika“ a taky proto jsme je nikdy moc nedávali.

 

Jaká je vaše největší meta?

Metu jsme si zatím nikdy neurčovali. Děláme vždycky maximum pro to, co se nám zrovna naskytne.

Ale když už nad tim přemýšlím, tak asi být v televizi. To je dost dobrý být v televizi.

 

Jaký je váš největší úspěch?

Nemáme toho moc za sebou, takže mezi největší úspěchy počítáme určitě i tohle. Potom by to bylo asi nahrání toho céda.

 

Co by jste vzkázali kapelám, které zatím nenašli odvahu přihlásit se do hudební soutěže?

Ať se toho nebojí a jedou to odehrát, jako by to byl jakejkoliv jinej koncert, tak jako my. Nikdy nevíte, kam až se dostanete.