All Time Low ohromeni pořádnou, českou „fans“ základnou!

Kdo nebyl, prohloupil.. kdo byl a zažil, odnesl si zážitek na celý život. Koncert punkrockerů All Time Low byl sice nějakou dobu v ohrožení, ale přes všechnu snahu se ho podařilo zrealizovat a české publikum je tak mohlo poprvé přivítat se vší parádou a grácií v Praze!!!

 

Můžu říct, že toto léto přineslo a ještě přinese do Čech ty nejlepší kapely současnosti. Počína je Rise Agains, Metallicou, Sum 41, Rancid, Foo Fighters, Red Hot Chilli Peppers, tak teď se pořadatelé blejskli s All Time Low.

 

Na 31.8. 2012 se těšil každý, kdo poslouchá nějaký ten pátek tuhle baltimorskou bandu. Už od rána stál před Palácem Akropolis černý tourbus obklopen značným houfem fanynek, čekající na nějaký pohyb svých oblíbenců. S jistotou můžu říct, že děvčata určitě zaplnila první řadu, aby mohla být co nejvíce nablízku svým idolům.

 

Celou senzaci odstartovala brněská kapela We on the Moon. Na začátku trocha nervozity na klukách byla znát, ale při dalších tónech ihned opadla. Jejich show už od první chvíle nakopla fanoušky tak, že vesele poskakovali pod pódiem a na plné pecky si to řádně užívali. Dusno by se dalo krájet, ale v tu dobu to nikdo moc neřešil.

 

Nadešla rychlá přestavba scény, na kterou zanedlouho přímo vtrhli chalani z All Time Low. Jejich nažhavené nástroje do běla okamžitě otřásly s Palácem. Už dlouho jsem nezažila takovou atmosféru, kdy děcka zpívala celý set od začátku do konce s kapelou. Tradičně začli písní Lost in Stereo z tři roky starého alba Nothing Personal. Fans měl neustále ruce hore, cedulky s věnováním pro kapelu byly samozřejmostí a ani o spodní prádlo slečen nouze nebyla! Sestava v podobě zpěváka Alexe Gaskartha, kytaristy Jacka Barakata spolu s basákem Zackem Merrickem a bubeníkem Rianem Dawsonem tvoří nerozlučnou partu. Publikum si je během pár minut okamžitě zamilovalo.

 

Předvedli neuvěřitelnou show, komunikaci s fanoušky zvládají na výbornou, prostě kdyby mohli, rozdají se nám!!!Během setu, kdy Jack a Alex zdatně stíhali flirtovat s fanynkami v prvních řadách i na balkóně, došlo na největší hity jako Damned If I Do Ya (Damned If I Don’t), I Feel Like Dancin, Time-Bomb, Guts, Stella nebo třeba Poppin‘ Champagne. Krátce po půl desáté se All Time Low s kotlem rozloučili, čímž opět ohrozili stabilitu budovy.

 

Po chvíli se na stage vrátil sám Alex a první dva songy z přídavku Remembering Sunday a Therapy dal akusticky. Na zbylé dva přídavky přišli Alexe podpořit i ostatní členové kapely a na rozloučenou zahráli Weightless a další notoricky známou pecku Dear Maria, Count Me In.

 

Nastal definitivní konec. Kluci odešli do backstage, ale natěšený dav fanynek ještě pár hodin okukoval strany Paláce a Tourbusu. Bohužel marně. Za sebe můžu říct, že to byla vstupenka do ráje. Pokud jste se nedostavili, příště rozhodně neváhejte. Chalani slíbili, že se vrátí.. tak doufejme, že co nejdřív!!!

 

Setlist: Lost in Stereo, Stella, Forget about it, Damned If I Do Ya (Damned If I Don’t), Coffeeshop Soundtrack, I feel like dancin‘, For Baltimore, Heroes, Six Feet Under the Stars, Stay Awake, Guts, Time Bomb, Jasey Rae, Poppin‘ Champagne, The Reckless and the Brave, Remembering Sunday, Therapy, Weightless, Dear Maria, Count Me In

 

Fotky: Martina Jánská