INEKAFE slaví 22 let!

Skupina INEKAFE letos oslavuje 22 let existence. Při té příležitosti vydává kompilaci největších hitů, připravuje se na prosincové česko-slovenské turné a vydává nový singl a videoklip Sínus dopadu. Výběrovka 22 světelných rokov (Best Of) vyjde v listopadu na značce Forza Music.

 

Nová skladba Sínus dopadu ukazuje podle frontmana kapely Vratka Rohoně, jak vypadá zvuk INEKAFE v roce 2017. „Sínus dopadu zachovává kontakt se zvukem INEKAFE jak jej naši posluchači znají. Kapely ale občas nabídnou i pohled do jiných hudebních sfér, mimo vlastní standard. A to je i tento případ. I pro nás je Sínus výjimečná píseň, která se dlouho tvarovala, až najednou vykrystalizovala do podoby, na které nebylo už co měnit,“ popisuje Rohoň.

Text je podle jeho slov popisem hledání lásky v nekonečném prostoru skrz kosmické metafory. A proč Sínus dopadu? „Sínus je goniometrická funkce, která zjednodušeně řečeno vyjadřuje hodnotu úhlu. V tomto případě jsem měl na mysli úhel dopadu světla coby nositele naděje pro člověka,“ vysvětluje zpěvák

 

Videoklip s tématem lásky, zpracovaným skrz příběh letu hlavní postavy – astronauta do vesmíru a jeho kontaktem s civilizací na jiné planetě, je pohledem zkušeného českého režiséra Ondřeje Urbance, tvořícího pod značkou ManaWorld. „Videoklip byl velmi výpravný. Oříškem bylo sehnat několik skafandrů, které by navíc padly hudebníkům. Kluci jsou totiž poměrně urostlí, bubeník má necelé dva metry. Nakonec jsme jeden museli nechat ušít na míru,“ popisuje Ondřej Urbanec, který s kapelou natáčel tři dny na nejrůznějších lokacích.

 

Album 22 svetelných rokov (Best Of) podpoří INEKAFE prosincovým turné v pěti městech v Čechách a na Slovensku. Konkrétně v Prešově, Nitře, Praze, Brně a v Bratislavě.