Čechomor vyrážejí na tradiční vánoční turné!

Už příští rok skupina Čechomor oslaví na hudební scéně neuvěřitelných 30 let! Před velkými oslavami a příchodem nového alba se tak kapela vydává na Čechomor Vánoční Kooperativa Tour 2017, které odstartuje 28. listopadu 2017 a završí jej těsně před Vánoci. Jedním z hlavních mezníků bude pražský koncert ve Forum Karlín. V rámci letošního vánočního turné se mohou fanoušci těšit i na nové členy, kteří jsou součástí kapely již několik měsíců. A to není všechno! I letos s sebou kapela přiveze zajímavé hosty.

 

Úchvatné divadelní sály a moderní koncertní haly v celé České republice se stanou svědky netradičního zážitku a fenomenálního playlistu. Ten bude složen z největších hitů skupiny Čechomor, současně nabídne také vánočně laděné skladby a zazní čerstvé hudební kousky z nové desky! Nový počin vyjde už v příštím roce a to v rámci 30. výročí založení skupiny.

 

„Na celé turné už se velmi těšíme, především na všechny fanoušky. Jsme moc rádi, že se opět se všemi shledáme a příjemně se naladíme na jedno z nejkrásnějších období v roce. Doufáme, že si s námi fanoušci odpočinou a zapomenou tak na denní starosti,” prozradil natěšeně frontman František Černý.

Vánoční série koncertů nabídne kromě současných členů skupiny Čechomor také zajímavé hosty. Část repertoáru o nová aranžmá okoření hostující zpěvačka Martina Pártlová. Některé koncertní zastávky nabídnou unikátní český soubor čtyř violoncellistů z Prague Cello Quartet. Jejich bezprostřednost, smysl pro vtip a originální přístup k hudbě fanoušky bezpochyby nadchne. I v letošním roce skupina Čechomor tradičně podpoří v rámci svého turné projekt činnosti o.p.s. Pomocné tlapky, se kterými spolupracuje již 12 let. Pomocné tlapky se zabývají chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů, kteří pomáhají tělesně postiženým.

 

ČECHOMOR VÁNOČNÍ KOOPERATIVA TOUR 2017:

28/11 Ústí nad Labem /Severočeské divadlo opery a baletu/

29/11 Jablonec nad Nisou /Městské divadlo/

30/11 Hořovice /Společenský dům/

01/12 Vimperk /KD Cihelna/

07/12 Most /Divadlo rozmanitostí/

08/12 Mělník /Mělnické kulturní centrum o.p.s./

10/12 Ostrava /Multifunkční hala GONG/

11/12 Olomouc /Kino METROPOL/

12/12 Kopřivnice /Kulturní dům/

15/12 Litomyšl /Smetanův dům/

16/12 Kutná Hora /Kulturní dům Lorec/

18/12 Praha /Forum Karlín/

19/12 Jihlava /DKO/

20/12 Zlín /Kongresové centrum/

21/12 Těmice u Hodonína /Sál Sokolovny/