Hvězdný André Rieu se vrátí v roce 2017 do Čech!
12.5.2017
20.00

Zdroj fotografie: Archiv André Rieu

12.května 2017 můžete prožít fascinující večer s houslistou světového formátu André Rieu.

 

André Rieu je umělcem s mnoha rekordy: jeho alba se pravidelně umisťují v Top 3 britských hitparád a po celém světě již 30x dosáhl se svými alby, které nahrává ve vlastních studiích v Maastrichtu, na první příčky. Promítání jeho open air koncertu z Maastrichtu v roce 2015 bylo prvním koncertním filmem, který v pouhém jednom dni překročil tržby jednoho milionu britských liber. Má skoro dva miliony fanoušků na Facebooku a jeho videa na Youtube mají přes 300 milionů shlédnutí.

 

Jeho program zahrnuje nejznámější hity z filmů, muzikálů, oper, rocku a popu a samozřejmě i nejkrásnější valčíky. Fanoušci nadšeně oslavují jeho osobnost, repertoár i jedinečný styl propojující umělecký výkon a zábavu. Doposud největší koncert se konal v Melbourne před 38 000 diváky. Veškeré kostýmy, nástroje a pódiové konstrukce se vyrábí čtyřikrát, aby byla zajištěna dostupnost extravagantní výzdoby při cestování mezi kontinenty.

 

 

 

„Emoce jsou nejdůležitější věcí na světě,“ říká André Rieu. „Pokusme se činit naše životní rozhodnutí srdcem, nikoli hlavou. Lidé se mě často ptají, jak si vybírám hudbu, kterou hraji – je to ryzí intuice. Miluji Johanna Strausse, ale i Andrew Lloyd Webber a Bruce Springsteen ve mně vzbuzují nadšení. Měli bychom se přestat omezovat kategoriemi a hranicemi – nejen v hudbě, ale i v ostatních aspektech života.”

 

Prodej vstupenek v ceně od 1 390 korun začal 21. října v 10 hodin v prodejní síti Ticketportalu. Držitelé vstupenek Platinum v ceně 3 990 Kč se navíc mohou těšit na CD „André Rieu Stars“, které obdrží po vstupu do O2 areny v den konání koncertu.