ŽIŽKOVSKÁ NOC 2014 – NEJVĚTŠÍ ZIMNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL
15.3.2014
17.00
17.00
17.00

V sobotu 15.3.2014 se dvacet šest žižkovských klubů a barů změní na unikátní festivalový svět – na Žižkovskou Noc! Za minimální vstupné 150 Kč se mohou fanoušci těšit hned na 26 klubů, barů a sklepů přetékajících kvalitní hudbou všech možných žánrů, jak je na Žižkovské Noci tradicí – rock, punk, hip hop, hardcore, metal, ska, reggae, folk, alternativa, funk, post rock, drum’n’bass a další. Program Žižkovské Noci přivítá přes 150 interpretů jak z Čech, tak ze Slovenska, Francie, USA, Německa, Švýcarska či Nového Zélandu, …větší mejdan zimní Praha nezažila!

 

I přes minimální vstupné program festivalu nabízí to nejzajímavější z nezávislé hudební scény. Důraz dramaturgie je kladen na mladé a nadějné kapely, které tak mají šanci si zahrát na velké akci po boku ostřílených jmen jako Sunshine, Hentai Corporation, Vladimir 518 feat. Mike Trafik, The Spankers, Xavier Baumaxa, Snowgoons (de), From Our Hands, Green Smatrol, Poletíme?, A Banquet, Houba, Záviš, Esazlesa, Skywalker, Voxel, Dr.Kary, Deathrite (de), Reasons To Care (de), BigBlast (fr), Promethee (ch) a mnoho dalších.

Festival dává naprostou volnost návštěvníkům ve výběru programu – díky festivalové pásce na ruce nejsou návštěvníci vázáni na jednou místo, ale mnohou přecházet libovolně z klubu do klubu. Většina klubů Žižkovské Noci je od sebe vzdálena maximálně 5 minut pěšky krásnou žižkovskou scenérií či ty nejvzdálenější do 10 minut autobusem.

 

Kombinace jedinečného prostoru, minimálního vstupného a bohatého programu činí z Žižkovské Noci specifický nezávislý festival, který je ale zároveň i největším klubovým festivalem u nás. Pravidlem bývá, že všechny kluby akce i přilehlé ulice jsou beznadějně zaplněné – proto choďte na kapely včas! Samozřejmostí je bohatý doprovodný program – divadla, poezie, diskuze, workshopy či přednášky.

Na tomto ročníku se navíc můžete těšit na “Žižkovskou dvanáctku” – speciální festivalové světlé pivo ve více než třetině klubů za zvýhodněnou cenu.

 

 

Vstupné platí do:

Palác Akropolis, Storm (dříve Matrix), Nákladové nádraží Žižkov, Fatal (dříve XT3), Kain, Bunkr Parukářka, Modrá Vopice, Progress, Final, U Voka, U Habásků, Signal, Nad Viktorkou, Kuře v hodinkách,Baryton, Street Culture, Salé, Divadelní studio Žižkov, Tunel, Saturnin (dříve JET), Bajkazyl, U Járy, Žižkovská Tančírna, Rock’n’pizza, Divočák,Blaze, Malkovitch…

 

Žižkovská Noc 2014

sobota 15.3.2014 od 17:00, pražský Žižkov

Aktuální info vždy: https://www.facebook.com/zizkovskanoc

FB událost a program: https://www.facebook.com/events/624185504310914/

Online mapa festivalu: http://goo.gl/maps/TI56i