Zpěvák kapely Memphis si říká o „One More Try“!

foto: archiv_natáčení videoklipu

 

Kapelu Memphis nemusíme představovat – vloni vydala debutovou desku s názvem „In Songs About Her“ a se singlem Sunshine uchvátila rádiové posluchače natolik, že se stal čtvrtou nejhranější skladbou. Novinkou je ale videoklip k dalšímu singlu „One More Try“, který tahle parta právě dokončila.

 

Podle frontmana kapely Honzy Řičaře je One More Try nejsilnější písnička na albu. „Téma rozchodů je klišé, ale zároveň je to ta chvíle, kdy se zastavím a začnu přemýšlet nad tím, co bylo a bude. Člověk, co zrovna prožívá spokojené období, se nad tím asi spíš pousměje, já bych to v tu chvíli udělal taky. Ale tahle písnička vznikla přesně v opačném období,“ vysvětluje okolnosti vzniku písně Honza.

 

Videoklip k písni, která vypráví o klukovi, který žádá po holce ještě jednu šanci (One More Try), ale nedostane ji, se natáčel ve starém skladu v Hradci, bylo pod nulou a to vzhledem k plánovanému scénáři nebyly úplně ideální podmínky…

Máme tam scénu, kde prší, což byli kluci na střese a kropili mě a mojí filmovou slečnu z rozprašovače vodou. Byla nám strašná kosa, voda na nás zamrzala a my museli vypadat, jakože jediné co zrovna řešíme, je rozchod…“ směje se komplikovaným okolnostem zpěvák.

 

Jak vizuální, tak hudební stránka „One More Try“ jsou perfektně zvládnuté – videoklip dokonale vystihuje atmosféru skladby, která je spíše pocitová, než dějová a o kvalitě produkce nemůže být nejmenších pochyb – postaral se o ni Greg Haver, který spolupracuje s takovými hvězdami, jakými jsou Melanie C nebo Manic Street Preachers.

 

 

O MEMPHIS

Hradeckou kapelu Memphis jste možná zaznamenali díky jejich chytlavé písničce Sunshine, která bodovala jak na rádiích, tak i v televizi, stala se čtvrou nejhranější skladbou v žebříčku IFPI a vyhrála několik hudebních hitparád. Z rádií jste mohli slyšet i singl “Give Me More”, ke kterému kapela natočila povedený videoklip plný mýdlových bublin (můžete se podívat zde).

 

17. května loňského roku vyšlo debutové album IN SONGS ABOUT HER. Obsahuje celkem 13 písniček, které, jak už napovídá název, vyprávějí o NÍ. Jsou to krátké příběhy o vztazích a životě. “Album vznikalo v období, kdy se v mém životě událo asi nejvíc změn. Například Sunshine je poděkováním slečně, která pro mě hodně znamenala a znamená. Většina písniček na albu je hodně pozitivních (např. “Get Up” nebo “Give Me More”), jelikož takové ty roky byly, na druhou stranu tam naleznete i několik smutných balad jako “My Words” nebo “No Tears,” které jsem napsal ve chvílích, kdy jsem to tak cítil.” Album vznikalo několik let a tudíž zachycuje jak tvůrčí začátky kapely, tak i jejich současné, mnohem dospělejší období.

Producentem desky je Ecson Waldes (Anna K., David Koller, Ewa Farná), album navíc obsahuje i bonusovou aranž písně One More Try od známého britského producenta Grega Havera (Melanie C, Bullet For My Valentine nebo Manic Street Preachers).

 

K velkým úspěchům Memphis určitě patří i to, že zpěvák Honza Řičař se stal moderátorem hitparády TV Óčko.

 

OFICIÁLNÍ WEB:

http://www.memphisband.cz/cs/