Zítra startuje Mladí Ladí Jazz 2012!

Již potřetí si po dobu čtyř pátečních večerů v Praze budeme moci užít nálož kvalitního jazzu. Zítra, tedy 13. dubna, začíná festival Mladí Ladí Jazz (nejen) pro mladé příznivce tohoto žánru. Představí se nováčci domácí scény i zahraniční projekty.

Hlavním cílem festivalu je přivést mladou generaci zpět k jazzové hudbě a také podporovat českou jazzovou scénu. I proto je dramaturgie festivalu koncipována svěžím a moderním stylem. „Zapojováním mladých interpretů a vůbec organizací celého festivalu míníme podpořit tuzemskou jazzovou scénu. Mladým jazzmanům chceme dát šanci si zahrát na jednom podiu s již zavedenými interprety a představit se široké veřejnosti,“ říká jedna z organizátorů festivalu, Lucia Gogoláková.

Vedle nových objevů se letos se můžete těšit na britský nu-jazzový projekt Portico Quartet, jenž navštíví Mladí Ladí Jazz v rámci evropského turné, na kterém exkluzivně představí své nové album. Oproti jejich dřívějšímu hudebnímu projevu je nová deska více elektronická, ovlivněná například Burial či Mount Kimbie, případně zvukovými experimentátory typu Flying Lotus. Kapela Portico Quartet byla v roce 2008 nominována na prestižní cenu Mercury.

Pozvání přijal také maďarský saxofonista Tony Lakatosh, který ve spojení s německým trumpetistou Axelem Schlosserem připravuje speciální projekt pouze pro Mladí Ladí Jazz. V rámci tohoto projektu vystoupí Tony a Axel s mladými českými hudebníky. „Propojíme svoje zkušenosti s jejich talentem a invencí,“ komentuje Axel Schlosser.

Tony Lakatosh, zdroj: www.saksofon.info

Vyvrcholením celého festivalu Mladí Ladí Jazz bude křest dlouho připravovaného alba Šunen Savore význačné české zpěvačky Idy Kelarové spolu s její skupinou Jazz Famelija.

Ida Kelarová, zdroj: www.novinky.cz

Lákadlem je určitě také cena vstupného – pro studenty do 26 let je na úrovni 100Kč za koncertní večer, pro ostatní pak za stále velmi vstřícných 300Kč. Lístky lze zakoupit v síti Ticketpro či přes PAYSEC na adrese http://predprodej.nerudnyfest.cz/.  Kompletní program a více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu nebo na facebooku.