VOLKMEN: Název kapely? „…vzpomínky na dětství, kdy jsme běhali po ulicích s volkmenama v kapsách.“

zdroj: archiv kapely

 

Sušická kapela Volkmen má nový videoklip na píseň Mezi světy, skvěle bojuje v soutěžích, a tak jsme je pro vás vyzpovídali.  Jak vznikl název nebo jak vidí posun kapely?

 

Ahoj kapelo, tak se pro začátek představte čtenářům:

Ahoj, zdravíme. Jsme sušická kapela Volkmen. Co hrajeme to je otázkou. My se neradi škatulkujeme do různých stylů, snažíme se hrát vlastní, originální. Ale je to měkký. Nedávno jsme do kapely přibrali novou posilu Gábu, která s námi hraje na violoncello. Celkem je nás v kapele pět: frontman Pája, který hraje na kytaru a zpívá, kytarista Fíča, basák Míra, bubeník Míňa a violoncellistka Gába. Dohromady tvoříme muziku na pohodu, to co nás baví.

 

Jak vznikl váš název? Má nějakou hlubší myšlenku?

Název Volkmen vzniknul tak, že se na velký papír napsali veškerý názvy, který nás napadly. Mezi nimi byly některé i docela mimo ☺, např. Kuřátko Pimpy na grilu nebo Půovo kamarádi. Volkmen byl nejlepší a navíc v nás evokoval vzpomínky na dětství, kdy jsme běhali po ulicích s volkmenama v kapsách. Tak proto Volkmen.

 

Začíná podzim, jaké bylo ale vaše léto?

Léto u nás bylo vesměs ve znamení práce. Přibrali jsme do kapely novou členku, takže nuda určitě nebyla. Tvrdě se makalo a stále ještě maká. Jinak jsme za léto odehráli několik povedených koncertů, které jsme si parádně užili.

 

Na svém kontě máte jednu nahrávku s názvem „První kazeta“, kdy můžeme čekat druhou?

Tak my doufáme, že co nejdřív. Nápady by byly, ale zatím nám schází peníze. Ono v dnešní době udělat takovou pěknou desku není vůbec žádná sranda. Kdybyste někdo měl zájem nás podpořit tak budeme moc rádi ☺

 

Před pár dny jste vypustili svůj druhý oficiální videoklip, tak nám k němu něco prozraďte☺:

Je to tak, byl to dlouho připravovaný singl „Mezi Světy“, na kterém už je slyšet i naše nová cellistka. Je to vlastně první složená a nahraná věc v současné sestavě. Jsme za ní hrozně moc rádi, protože celkově na tom bylo hrozně moc práce a dřiny. Písnička se vlastně ptá, jaký to je v posledních vteřinách lidského života, když z těla pomalu vyprchává život a ztrácí se duše. Určitě se podívejte.

 

Jaký vidíte rozdíl posun od prvního videoklipu?

Posun určitě vidíme. Z naší strany určitě k lepšímu a co se vlastně týče tak i celkově jsme dostali vesměs pozitivní názory a hodnocení. Hlavní změna je v samotné hudbě, kde již nehrajeme otřelé pop-punkové kytarové riffy, ale snažíme se být sami sebou, originální. Změna je také patrná ve videu, které je mnohem více promyšlené a kvalitnější. My se teď cítíme o hodně líp, naše nová muzika nás naplňuje, baví a tak to má být.

 

Plánujete nějakou podzimní „šňůrku“?

Tak na podzim si zatím koncerty nedomlouváme, protože potřebujeme trénovat. Ale určitě budeme hrát na soutěžích Skutečná liga, kde jsme úspěšně postoupili ze základního kola, a Rock Café Contest, kde jsme již v absolutním finále. Mimo těchto soutěží nás fanoušci budou moci nejdříve vidět ve Strakonicích dne 27.12., kde budeme hrát s kapelami Alkehol a Škwor.

 

Vzkaz čtenářům i-klik.cz:

Zdravíme všechny čtenáře serveru i-klik.cz. Poslouchejte Volkmeny ☺