Volkmen
seznam členů:
 Pavel Horejš – kytara, zpěv
 Filip Duchoň – kytara, zpěv
 Míra Jílek – basa, zpěv
 Milan Brablec – bicí

 

Na začátku všeho nebylo nic, vůbec nic než černočerná tma, rok 2009 a pizza se šunkou a sýrem, u které se sešel Pája (kytara, zpěv) s prvním bubeníkem Ondrou. Pronesl přibližně tato slova: Ahoj, ehm, já sem, hmm, chmm, jak bych to řekl, ehm, ano,….no jako jestli se mnou nechceš….jako to…jako…hmm…hrát v kapele? Po velice dlouhém a fyzicky náročném přemlouvání Ondra souhlasil. Později se ke kapele přidal Peťa (basa) a tak vznikla tehdejší kapela Panková nouze. Kapela hrála styl ,,řež do strun co můžeš dokuď neprasknou a až prasknou tak hraj dál,,. Držela se hesel jako: za žádnou cenu neladit (tehdy byl v kapele silně zastoupen názor, že ladí jenom amatéři), hladový muzikant je špatný muzikant a Punk´s not dead.

 

Po nějaké době z kapely odešel bubeník Ondra a nahradil ho horažďovický Jirka, který se nakonec rozhodl utíkat za míčem než mlátit do plechů.V této době nastává druhá doba temna a nic nedělání – kapela hledala nového bubeníka, věsila na zdi a stěny zoufalé inzeráty: hledáme tě, ozvi se nám, klucí. Dlouho se nikdo neozýval, dodnes nevíme proč :/. Poté jako princ na bílém koni přišel pěšky rábský Radek. S ním kapela natočila první demo, které nikdy nevyšlo – Lepší než strunou do oka (proklik na youtubko). Ve třech se to táhlo dobře, ale ve čtyrech ještě lépe, a proto do kapely nastoupil Mates. Kapela takto fungovalo do konco roku 2011, kdy odešel bubeník Radek.V lednu roku 2012 do kapely přichází Míňa, bubeník životem otřelý.

 

A o půl roku později kytaristu Matese nahrazuje Filip. Po této změně sestavy se kapela po dlouhém dohadováním, rvaní, kopání a škrábání dohodla na novém společném názvu – Volkmen. Při této příležitosti kapela zahodila celý svůj starý repertoár a složila nový, v úplně jiném stylu. V červnu roku 2013 bohužel odchází z kapely basák a imagamaker Peťa Stulík, a nahrazuje ho Míra Jílek.