Tajný vánoční koncert Sunshine!

Po roce sanšajní Vánoce, takže ať už vám naděluje dárky Ježíšek, Santa, nebo Satan Kalous, 20. prosince jste mohli v pražském Rock Café dostat předčasně pořádnou vánoční nálož od Sunshinů. 

 

Už čtvrtým rokem nadělili fanouškům tradiční vánoční koncert a to, protože překvapení musí být, jako vždy na tajném místě. Lákadlem byla atmosféra, kterou zažijete pořádně jen jednou za rok, navíc pro prvních sto příchozích byl připravený dáreček v podobě speciální placky. A taky kdo zná, ví, že tenhle mejdan mívá i bez vánočního punče tendenci zvrhnout se v pořádný vroucí kotel plný lidí, které celý rok potkáváte všude možně i nemožně na koncertech. A aby toho nebylo málo, k zakoupení byla limitovaná edice vánočního merchu, šance pro ty, kteří ještě nemají v pořádku všechny dárky.
Samotný koncert začal ve všeobecné dobré náladě něco po deváté. Typický set byl tentokrát obohacen o pár lahůdek pro fajnšmekry, kterými byly například Crimson Curse a Days Will Never Be The Same. A ještě jedno překvapení čekalo na fanoušky. Sunshine si totiž připravili tři akustické kousky, které v této formě zahráli živě poprvé teprve nedávno,1.12., na Večeru Jiného Folku. Zazněly tak You(In Your Head), The Echoes, a Velvet Suicide, kterou byste normálně na setlistu hledali dost neúspěšně. Akustická vložka neubrala setu na energii, naopak byla příjemným zpestřením, a i když se během ní publikum možná trochu uklidnilo, o to větší bordel dělali fanoušci, jakmile byly akustické kytary odloženy. Sunshinům jasně sedí nejvíce ta poloha, ve které je všichni známe. Energická, divoká a pořádně nahlas. Mezi přídavky, kterými byly Keith Avenue 9pm a Victim Is Another Name For Lover, lítaly vzduchem mimo jiné kusy šatstva a jediný člověk snad nezůstal v klidu. Posledním přídavkem byla New Manifesto, ve které během podzimní tour hostoval zpěvák kapely Niceland, Michal Motyčka. Tentokrát se sice píseň musela obejít bez něj, narvané rock Café si s tím ale poradilo, a pokud někoho bolí po koncertě v krku, nejspíš za to nemůže nachlazení, ale vyřvané hlasivky.

 

Poslední letošní koncert se Sunshinům zkrátka vyvedl, a bez nadsázky ho snad můžu označit za vrchol sezóny. Tak snad zase za rok a tentokrát třeba i ve svetrech s jelenem.