Kapela Iné Kafe přestěhovala svůj vánoční koncert do Akropole!

V sobotu 14.12. před třetí adventní nedělí se v pražské Akropoli konal Vánoční koncert slovenské kapely INE KAFE. Ti pořádají vánoční večírky pro fanoušky pravidelně, a tak ani letos nemohl koncert chybět, poprvé se však přestěhoval do Prahy.

 

Ještě než jsem vyrazila do Akropole, pochlubila jsem se svým kamarádům. Jeden z nich mi připomněl slavný „zlínský kopanec“ (proboha, toto ještě někdo řeší?), další z nich mě ovšem uklidňovali, že se nemám čeho bát, Vladko kope jen ty hloupé… S úsměvem na tváři jsem tedy vyrážela směr „Akráč„.

 

První partou večera byli domácí Covers For Lovers, kteří jako vždy coverami rozezpívali přítomné, ale přidali k tomu také vlastní tvorbu. Poslední třešničkou od C4L bylo natáčení videoklipu. Ti, co tedy v Akropoli byli, nechť se hledají v novince Úsměvy na Titanicu. Druhá banda Farben Lehre nic nenatáčela, nicméně sál se zaplnila ještě více. Farben Lehre končili několik minut po osmé, sál lehce začal připomínat fotbalový stadion, když fanoušci začali pět chorály, později už začali zpívat písně INE KAFE, fanoušci to zakončili skandováním.

 

Kapela nastoupila v půl deváte a jako vždy odvedla kvalitní výkon, který ukončili až po několika přídavcích přesně v deset hodin. Zněly písníčky z nové desky Pravo na šťastie, ale i písně patnáct let staré. Přítomní se bavili, v kotli to vřelo a nechyběla ani oblíbený „wall of dead„. Klasický set skončil něco po půl desáté, Inéčka nezklamali, opě nastoupili a přidávalo se až do deseti.

 

Jako každý vánoční večírek nemohla chybět vánoční píseň. I Ine Kafé přidali svoje Vianoce, „Veď sú tu Vianoce, Vianoce…“ neslo se Akropolí, bylo mi jasné, 10 dní uplyne jako voda a opravdu tu budou…

 

Vánoční koncert skvěle naladil a už se těšíme, kdy uslyšíme INE KAFE znovu!

 

fotky z akce…