Dilated – 5. hřích (2011)

Pražská partička DILATED se svojí debutovou dlouhohrající deskou. Ta nese název „5. hřích“.

 

Kapela hraje společně od roku 2008. Má za sebou jedno promo demo z roku 2009. Demo obsahuje 4 písně, z nichž 2 jsou přehrány na aktuální desce. Z dema byl také natočen jediný videoklip k písni „Hra s osudem“, byl natočen na jaře 2010.

Složení této party je: Pavel “Kosák“ Kosař– kytara; Honza „Kleňa“ Klenovec- bicí; Lucie Kadeřábková– zpěv; Jirka „Kryšpín“ Částka– baskytara, zpěv; Ondra Chaloupka– kytara.

Tvrdí o sobě, že hrají hardrock, melodický rock sahající do všech možných žánrů a stylů. Datum založení je sice poměrně nedávno, v roce 2008, přesto nemůžeme považovat muzikanty za začátečníky. Ti o sobě tvrdí, že jsou muzikanty od roku 2003, což už je pěkná řádka let a zkušeností. Mezi největší úspěchy kapely patří: Vítěz diváckého hlasování (PRO ROCK 2007), vítěz květnového kola (Future Line 2009) a 3.místo a postup v diváckém hlasování o účast na festivalu Rockování 2009.

 

Seznam všech písní1.- Hra s osudem; 2.- Vzpomínám; 3.- Sliby; 4.- 5. Hřích; 5.- Než dohoří; 6.- Právo veta; 7.- V klubech; 8.- Nekončím; 9.- Desperado

 

Na albu tedy najdeme 9 písní v celkové délce 33 minut a 55 sekund.

DILATED se prezentují tvrdou rockovou hudbou. Zpívají české texty, a to v podání zpěvačky Lucie, která má dobrý český hlas. Oproti jiným vám nezapadnou v zástupu kapel se stejným nebo podobným stylem. Jejich tvorba je energetická a na koncertě nenechá nikoho klidným.

Titulní skladba CD „5. Hřích“ má velice příjemný zvuk, za chvíli se do ní zaposloucháte. Píseň si můžete poslechnout i na jejich bandzonu, kam dali Dilated tuto skladbu volně ke stažení. Některé písně se ke zpěvačce moc nehodí, ovšem píseň „Než dohoří“ jí sedla náramně, a tak patří mezi nejlepší z celé desky. Celé album zahajuje píseň „Hra s osudem“, na kterou se můžete podívat níže.

 

Zatím jediný videoklip k písni „Hra s osudem“:

httpv://www.youtube.com/watch?v=rA15vAIIkH0