Sziget se v „nultý den” stane říší divů!

Sziget festival, Ostrov svobody, připravuje pro všechny své první přijíždějící obyvatele program na tzv. nultý den. Tentokrát se ze Szigetu stane “kraj divů”, kde nejznámější alternativně rocková maďarská kapela Quimby vytvoří svou neobyčejnou snivou atmosféru na hlavním pódiu ve speciálním koncertním provedení pro Sziget. OTP Bank World Music Party Main Stage bude mezitím hostit mezinárodně známou kapelu Muzsikás, která letos slaví 40. výročí a pozve na pódium řadu hostů a mezinárodních hvězd!

 

https://www.facebook.com/SzigetCZ

 

Quimby v kraji divů

Nultý den, úterý 6. srpna, bude pro všechny příchozí návštěvníky neobyčejným zážitkem. Nebude to pouhé odehrání několika koncertů pro “nedočkavce”, ale naopak, Sziget se promění na tajuplné místo, zemi divů.

Kromě obřího koncertu kapely Quimby se program nultého dne bude skládat z řady vystoupení a zážitků, připravených jen pro tento den. Téměř dvacet různých míst se bude snažit připravit návštěvníkům Alenčinu cestu krajem divů. Ze Sziget se stane jakási “králičí nora”, ve které se můžete těšit na speciální vystoupení, cirkus, akrobaty, vizuální divadlo, akustické koncerty, projekce, lidové tance, slam poetry a řadu dalších vystoupení.

quimbyuj_550

Kraj divů Quimby bude začínat již na vstupním můstku na festival a bude příchozí provázet přes řadů vystoupení až k hlavní scéně. Členové kapely Quimby se budou objevovat na nečekaných místech na různých pódiích. A čím více budete pokračovat ke středu Szigetu, tím více se budete nořit do alternativního světa s bizardní realitou a barevnou karnevalovou atmosférou.

 

Legendární Muzsikás oslaví na Szigetu čtyřicítku

Muzsikás je legendární maďarský folklórní soubor, oceněný cenou WOMEX, který vystupoval po celém světě v nejslavnějších sálech světa. Nyní oslaví na Szigetu se svými přáteli 40. let své existence. Pro tuto slavnostní příležitost si soubor pozve na pódium řadů hostů, a to jak maďarské významné folklórní hvězdy, tak i osobnosti z mezinárodní scény. Bude to například houslový virtuos Alexander Balanescu, jeden z nejlepších perkusionistických souborů na světě Amadinda, pianista Jenő Jandóči americká rocková kapela Woven Hand.

muzsikas_550

Maďarská tradiční folklórní hudba je vysoce ceněná a známá po celém světě. Velkým dílem má na tom zásluhu i soubor Muzsikás. Jako reprezentant maďarské lidové kultury procestoval na turné celý svět, přes USA do Austrálie, ze Stockholmu na Taiwan. Hráli s obrovským úspěchem v těch nejprestižnějších sálech světa jako je Queen Elisabeth Hall a Royal Festival Hall v Londýně, Théâtre de la Ville v Paříži, nebo Carnegie Hall v New Yorku. Získali si srdce nejen milovníků folklórní hudby, ale byli přijati i posluchači dalších žánrů.

 

Již brzy představíme další jména a produkce, které se zúčastní Sziget festivalu 2013

 

Seznam ostatních vystupujících: http://www.szigetfestival.cz/_/program/ucinkujici